Mała modernizacja komputera ;)

Siemka

Na chwilę obecną posiadam:

Procesor: Intel Pentium 4 2.66 MHz

Pamięć: DDR 2GB Dual GoodRamy

Płyta główna: ASRock PVM890

Trochę to już przestarzały sprzęt i nie za bardzo można na nim pośmigać ;p Zamierzam go wymienić na TO przy czym nie zamierzam dokładać za dużo pieniędzy bo ich nie mam. Powiedzcie mi za ile przy sprzyjających wiatrach mogę sprzedać stary zestaw ? i ile ostatecznie bym musiał dołożyć do nowego.

to co chcesz kupić to szrot i zbyt wielkiej różnicy nie zobaczysz.zbierz około 800zl wtedy można coś złożyć konkretnego, gotowe zestawy nadają sie do :■■■■: z tego co masz pamięć możesz dosyć drogo sprzedać, tylko podaj dokładniejsze dane

a jaka masz grafe??

Złączono Posta : 29.10.2007 (Pon) 8:37

ta płyta z tego zestawu jeszcze ujdzie ale ta pamięc jest śmieszna

Wolalbym juz chyba ten zestaw na ATHLON

lub core duo na znacznie lepszym chipsecie

AMD x2 4000+ lub szybszy z 230 zł

Gigabyte MA69G-S3H z grafą ATi X1250, format płyty ATX ~230-50, lub Biostar TA690G mATX

1 GB Corsair XMS, A-Data EE 667/800, może na 2 GB starczy ram ostatnio potaniał

i jakiś dobry zasialcz jak masz szrota, np Amacrox Warrior AX400/450 120-150 zł

każdy chipset intela z dodatkami typu gm, to konstrukcje budżetowe, jak ma być dobry np 945/965P lub G, jedna literka przy oznaczeniu = lepiej.

Daj może jakiś przykład …

GeForce 7300GT

Co do tych Athlonów X2 jakoś nie jestem przekonany ;/ czytałem że to są straszne zjadacze prądu i że nie są tak wydajne jak Intel Core Duo jakiś przeciętny.

Gdzie to czytałeś na stronach intela? Pentiumy D sporo pobierają ~130W i w grach wydajność często niższa od jedno rdzeniowych niżej taktowanych AMD Sempron.

X2 dużo nie pobierają i są wydajne, wydajnościowo podobnie jak core 2 duo, pod intela nie kupisz płyty z grafiką na której można pograć w coś więcej niż saper, grafy intela nie są kompatybilne ze znaczną większością gier, a nawet jak coś odpalisz to będzie pokaz slajdów.

Grafa pewnie na AGP, sprzedawaj części i później np Palit 8600GT Sonic+

O tej wydajności i poborze mocy to czytałem na jakimś forum albo na testach. Grafe mam akurat pod PCI więc nie muszę wymieniać :wink: Chodzi mi tylko o płytę główną, ramy i procek

no to garfa myśle spokojnie ci narazie starczzy

To coś się miesza, lub czytasz posty na programosy, mają różnych ‘‘ekspertów’’ od zasilaczy chyba ‘‘najlepszych’’.

Proc X2 4x00 Birsbane 65nm

ramy Corsair XMS, A-Data Extreme Edition, Goodram Pro 667/800/900 Mhz

płyta DFI Infinity na nF4 lub 570, Foxconn na nF570

Nie pisze ,zeby sie klocic,ale czepiasz sie ;).Mialem do niedawna A64@2400mhz venice i lubie AMD - doceniam ich starania.Zmienilem niedawno na e2140 i…fakt,w normalnym uzytkowaniu systemu (start systemu, firefox) nie widac specjalnej roznicy ale gdy odpale np. antywirus - bez znaczenia czy chodzi w tle czy nie - skanuje pewnie ze 2 razy szybciej niz AMD, programy odpalaja sie duuuuzo szybciej,testy syntetyczne - w nich roznica jest GIGANTYCZNA.

I965GM - Moze to i budget co nie znaczy ,ze jest zly.JEST lepszy od i945 bo jest nowszy,wydajniejszy,daje sie lepiej podkrecac, obsluguje pamieci 800mhz (b.wazne dla Intela, wazniejsze niz timingi), w razie czego obsluzy quada (choc kto wkladalby taki procesor do plyty za 250pln).

Teoria o rzekomo bardzo slabych chipsetach ze zintegrowana grafika dla Intela to naciagana sprawa, AMD ma lepsze - to fakt,ale kto bierze zintegrowana grafike do grania, gdy moze kupic byle jaka karte graficzna za 70pln ,ktora i tak bedzie 3-razy wydajniejsza.

Widzę że rozwinęła się dyskusja ;p to więc jak Athlon X2 czy Intel Pentium Core Duo?

jezeli bedziesz podkrecaal ja bym wzial Intela, jezeli nie - Athlon.

o mógłbyś dać przykład ?? za 70zł na pci-e ??

jaki antywirus ?? w trakcie pracy takiego programu ja nie zauważyłem żadnego obciążenia na procu amd - ochrona w czasie rzeczywistym.

inna sprawa że przesiadłeś się jak rozumiem z jednego rdzenia na 2 - no stary nie przeginaj :stuck_out_tongue: po coś te 2 rdzenie są…

o prędkości uruchamiania się aplikacji decyduje prędkość dysku twardego.

tutaj też ameryki nie odkryłeś :P.

w jednym z ostatnich postów wymieniłem 2 bardzo przyzwoite płyty główne ze zintegrowanym intelem pod core2duo - przyzwoite płyty.

no może oprócz Athlona 64 x2 6400+ 3.2 GHz Black Edytion który się mocno grzeje i markowy zasilacz 500W nie wyrabia przy GeForce 8800GTX, Core 2 Duo E6850 3.0 GHz jest wydajniejsze od niego i mniej prądu ciągnie.

Radeon X300 :stuck_out_tongue:

Faktycznie wydajniejszy od zintegrowanych kart GeForce 6100, 6150, 7025, 7050, Radeona X1250 :lol:

Przecież te zintegrowany karty są wydajniejsze od tego Radka x300 :stuck_out_tongue:

Na tym Radku X300 dobrze nowe gry działają nawet na max detalach bez zacięcia przy rozdziałce 1024x768 px :lol:

Nie wiem do kogo pijesz technik_elektro, ale jezeli do mnie - to daj sobie na luz,albo przynajmniej przeczytaj wypowiedzi innych uzytkownikow wczesniej

***************To tez byla odpowiedz na zarzut innego uzytkownika :slight_smile: - rzekomo nie ma zintegrowanych chipsetow dla Intela, ktore oferuja wydajnosc lepsza niz przyslowiowe granie w Sapera

niezły szrot.

mógłbyś się zdecydować :P.

Widzę że zdania są podzielone, a ja nadal nie jestem zdecydowany ;p powiedzmy, że wybrałem Athlona X2. Potrzebuje jeszcze płyty głównej i pamięci, co proponujecie ?

Złączono Posta : 30.10.2007 (Wto) 14:10

ODŚWIEŻAM TEMAT xD