Mała modernizacja komputera

Ostatnio stwierdziłem, że do mojego 5-letniego staruszka pasowało by coś dołożyć. Tylko sam dobrze nie wiem po mojemu RAM i tu moje pytanie czy musi być to identyczny ram jaki mam w kompie(czy musi być ta sam firma, te sama częstotliwość pracy w Mhz?)Obecnie mam 256DDR.(a właściwie 2*128-czyli już ma dwie kości czy będę mógł podłączyć jeszcze jedną ??->jak rozkręcałem kompa to są jeszcze dwa miejsca, ale czy to też jest na ram ddr ? )

Mój komputer w podpisie.

A może ktoś podpowie co najlepiej zmienić aby komputer był troszkę szybszy.

Wywal kość 256MB i kup jedną 1024MB.

Kartę graficzną również mógłbyś zmienić na coś lepszego.

Jaki fundusz możesz przeznaczyć na modernizację ?

dobrze by było by to był ten sam ram wtedy nie ma konfliktów, czyli powinien ale nie musi. Proponuje byś kupił nową kostkę ram 512 mb do takiego sprzętu to będzie dość. Nie ładuj więcej kasy w niego bo to będą zmarnowane pieniądze - za 500 zł masz nową platformę tylko ze starą obudową, dyskami i CD.

też tak sądzę.

to jest mi nie potrzebne. w gry praktycznie nie gram-więc po co. Komp głównie do netu,drukowania, muzyki,sporadycznie gierki

a jeszcze jedno jak mam już dwie kości,czy będzie miejsce na jeszcze jedną ??

Twoja płyta posiada dwa sloty na pamięć SDR i dwa na pamięć DDR. Skoro piszesz, że widzisz dwa wolne sloty, to prawdopodobnie masz wsadzone obecnie dwie kości po 128MB każda. Widoczne dwa wolne sloty, to sloty na pamięć SDR.

EDIT:

Nie, nie możesz łączyc pamięci SDR i DDR. Albo DDR, albo SDR.

To Twoja płyta główna -> KLIK.

Bliżej procesora są gniazda na pamięć DDR, dalej na pamięć SDR.

Porty na pamięć SDR charakteryzują się dwoma ząbkami wewnątrz slotu.

Porty DDR posiadają jeden ząbek.

ok dzięki za odp.