Mała modernizacja

Witam

Chce sobie troszke zmienić kompa, kiedyś się orjętowałem w tym wszystkim jak to jest, ale to było kiedyś…

I tu jest wlasnie moje ( laicke strasznie ) pytanie

Mam płyte główna P4VXASD2+

chipset : VIA P4X333

i chce dodać ramu ( kość 512 ) i czy jak dam 400 hercową pamięc to czy nie bedzie komplikacji???

I dróge, chce wymienić grafe ( geforce 2 mx400 ) na jakaś mocniejszą i jakich parametrów najlepiej szukać?? Karte chce w miare tanią i dobrą więc moze ktoś jakieś konkretniejsze modele by mógł podać.

Komp nie jest bardzointensywnie używany, ale doskwiera mi brak ramu i słaba grafika.

Graika

Jaką masz pamięć teraz w kompie? Możesz to sprawdzić np za pomocą everesta dostępnym na Vortalu.

Pole Wartość

DIMM1: RM56S281TA-13AC 256 MB PC133 SDRAM (3.0-3-3-6 @ 133 MHz)

lipa, myślalem ze mam DDR

a grafe moze ktoś da też coś z geforców ?? żebym mógł sobie porownać…

MAsz SDRy (jak sam zauważyłęs :lol:)

z GFów w tym przedziale cenowym nic nie znajdziesz lepszego. Ile chcesz konkretnie wydać kasy na pamieci, i ile chcesz wydać kasy na grafike??

pamięć, wiesz miałem nadzieje że mam DDR-y i że dołoze 512 , wtedy bym miał 700 coś, ale chyba zostanie mi włozenie samej 512. Ale to mam do rozważenia, bo jak bym znalazł DIM-y to bym dima kupił ( mimo ze są gorsze ale w moim wypadku to chyba lepsza opcja )

A grafa, możliwe że nawet bym sie skusil na używaną, niechce zawle ładować bo i tak niewykorzystam tego, nieoszukujmy się, 18lat to się z kompa kożysta coraz mnie, ale widze problemy jak chce jakieś wieksze wodotryski ustawić, w sumie myśle z grafą isc po najmiejszej linni oporu, myśle nad fx 5200 ale że nieorjętuje sie co i jak jest obsłógiwane i wogóle jak sie to pozmieniało to sie tutaj pytam :slight_smile:

Zaróno SDRy jak i DDRy to dimmy

Klik!

:x odradzam…

Ile masz konkretnie kasy na karte??

Mam ta karte , wszystkie gry mi chodza ale te nowsze na slabszych detalach. Karta niby lipna ale da sie korzystac. Na twoim kiejscu kupilbym juz cos lepszego :slight_smile: Sam zamierzam kupic nowa grafe.

McDracullo mógł bys mnie oswiecic lekko w kwestii ramów ?? tak ogólnikowo, bo ja widze u sibie sloty na dwa różne rodzaje pamięci, i jakie to sa te dwa rodzaje ??

Co do karty to hmmmm… cięzko mi tak sie określić, napewno coś taniego, bo niebede z kompa wyciskał siódmnych potów gry to jakies strategie któe już teraz moge pociągnąć, ale na najnizszych wymaganiach.

Więc jeżeli mnie 5200 to którą z wyzszych ??

Twoja płyta obsuługuje SDRy i DDRy (możesz korzystać jednocześnie tylko z jednego rodzaju pamięci czyli albo SDRy albo DDRy).

Co do karty, polecany przeze mnie radeon byłby w takim razie idealny, bo Geforcy w tym przedziale cenowym przegrywają z kartami ATI. Geforce 6200 128bit (w 64 nie ma co wogole sie bawić) nówka kosztuje około 300-350zł.

No i radeona 9550 łatwo przerobić na model 9600 Pro/XT. Z nowymi kartami GF 6200 tego nie zrobisz, chyba że trafisz na model zbudowany na GPU NV43 (ale bardzo ciężko go teraz dostać), to odblokujesz dodatkowe 4 potoki, zmienisz taktowanie GPU i memków i z 6200 zrobisz 6600. Ale dziś to bardzo trudne.

aaaa już widze gdzie był mój bląd ( DIMM brałem za SDR )

No chyba jutro kupie ram. Bo niechce wywalać tej kości co mam to poszukam 512 w SD

A naczym polega podkręcanie radeonka ?? i jak się to wiąże z jego trwałością ??

Złączono Posta : 23.02.2006 (Czw) 16:05

A co mozecie mi powiedzieć o np geforce fx 6200 128 MBTC Galaxy ?? jak to wygląda ?? ( cena 170 zł )

A może lepiej było by włąśnie sprzedać tą 512 i kupić pamięci DDR?? Zastanów sie nad tym :slight_smile:

Oznacza to że ma Turbo Cache czyli karta ma “na pokładzie” tylko częśc z pamięci któa jest napisana (częśc ze 128MB najprawdopodobniej 16MB), a reszte przejmuje z pamięci operacyjnej komputera (RAM).

Podkręcanie i modyfikowanie Radeona 9550.

tzn ja mam 256 a chce dokupiuć 512.

Tak wogóle jaka ( faktyczna ) jest rożnica między tymi ramami ?? bo mam naprawde dylemat