Mała prędkość internetu przy 2 MB

jak w temacie , mam podpisaną umowe u dostawcy internetu na 2MB i jest pewien dziwny problem ze “stabilnością” transferu , bo ogólnie to prawie cały czas mam starą prędkość z pierwszej umowy na 0,5MB(65kB/s) ale jak to powiedzieć prędkość przeskakuje co dwadzieścia pare minut z około 65kB/s czyli 0,5MB na 256KB/s jak to jest

na 2MB i tak jest już od 3 lat.

Oczywiście zglaszalem problem na email (do obslugi klienta) i dostalem dwie odpowiedzi że wszystko sprawdzili i jest tak jak powinno być i najlepsze jest w tym że

akurat w tych dniach w których zgłosilem problem transfer zaczął przeskakiwać nie co godzine (nie napisalem o tym wczesniej) tylko co jakieś 20-30min, oczywiście na 2MB jak to powinno być.Dodam jeszcze że w tym czasie przez pare godzin prędkość byla taka jaka powinna być i nie bylo żadnych przeskoków.

Żeby bylo jeszcze ciekawiej to co jakiś miesiąc o rożnej porze dnia miałem co pare minut raz to transfer jak przy 0,5MB a raz jak przy 2MB i to dzialo się przez prawie 3 lata.

Jeszcze musze dodać ze na speedteście mam inny adres ip od tego ktory mam w menag. polączenia.

Oczywście wirusy cz y problem można odrazu wykluczć bo trzy razy byla wymieniana plyta glowna ze zintegrowaną kartą sieciową i resztą poza grafiką, na dodatek zostaly wymienione wszystkie wtyczki od anteny i od adaptera ktory byl podlączony kablem do karty sieciowej.

Wiem że na radiowce mogą się dziać dziwne rzeczy ale to chyba nie jest normalne,nie wiem co o tym sądzić ale to są jakieś kpiny czy ktoś robi sobie żarty , bo jak to można

inaczej nazwać.czy ktoś wie oco tu chodzi?

dark35890 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

pingi sprawdziłeś? :slight_smile: Reklamuj… niech przyślą Pana, niech sprawdzi i zobaczy…

ping mam cały czas na 20, co to drugiego to zglaszalem już do obsugi klienta i do administratora ktory to jak napisał “zgłosiłem to do serwisu”

tyle że mineło 4 dni i nic, na dodatek nieodpowiadają już na żadne emaile przez które moge się z nimi kontaktować.

w umowie pewnie napisane “transfer do 2MB”

tak, tyle że 99,9% z całego dnia to jest 0,5 MB a 2MB jak to zliczyć to będzie jakieś pół godziny i tyle z tego mam

Sprawdź ping z większymi pakietami, zobaczymy, czy radio sobie w ogóle z nimi radzi.

ping -l 65500 -n 20 adres_ip_bramy_domyślnej

No i sprawdź czy nie masz w umowie przypadkiem zapisane, że do 2Mb/s to masz, ale w godzinach nocnych.

Nic na to nie poradzisz, w przypadku klientów indywidulanych, niestety ISP podaje górne granice, które może dostarczyć, ale ich nie gwarantuje.

Pozdrawiam!