Mała predkosc kopiowania!

Witam mam dysk segatae 250 gb st3250620AS i gdy kopiuje film z jednej partycji na druga programem total copy to pokazuje mi predkosc kopiowania nie wyzsza niz 7000kb/s czasami nawet spadnie do 5000kb/s w czym twki problem ??

Zdefragmentuj dyski i włącz DMA (jeśli jest PIO) :mrgreen:

Zwykle Total Commanderem idzie szybciej http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=4&id=3

Ostatnio qmplowi dysk zwolnił znacząco podczas kopiowania… jak się okazało parę dni później poprostu padł… chociaż to oczywiście raczej tobie nie grozi… taka dygresja:)

Siemka mam ten sam dysk… kopiuje mi z predkoscia ok 28000kilobajtow/s

Na inna partycje tyle wynosilo. Na tejsamej partycji jest to predkosc ok 60000kb/s.

Czy to dobra predkosc? Jezeli za mala to czym jest to spowodowane? aha jak powinna byc ustawiona zworka w tym dysku?

A i jeszcze moje pytanie. czemu dosc dlugo na tym dysku wylacza i wlacza mi sie Windows ? Czy autor tematu ma to samo? Jezeli nie to czemu moze sie tak dziac i co trzeba zrobic :] Bardziej chodzi mi o wylaczanie.

destroy

hmm… to jest w dużej mierze zależne od tego co masz zainstalkowane w kompie, jakie aplikacje startowe, jakie usługi…

noi jak wyłączasz, to ile ci progsów chodzi…

poszukaj na forum o optymalizacji windows`a ;}

A z predkoscia kopiowania jak u mnie dobrze?

juz nie raz defragmentowalem dyski nic nie pomogło total commanderem tez wolno idzie … a ten tryb PIO jest dostepny na sata bo z tego co wiem to chyba nie ma poradzcie