Mała prędkość łącza DSL

Witam

Mam problem łącze które posiadamy to DSL 1024 Mb/s i jest nas 10 osób od jakiegoś miesiąca net chodzi jakby chciał a nie mógł faktem jest że poczyściłem kompy ludzie mieli nawet po 12 trojanów nie wspomne o oprogramowaniu spyware po 40 i net może (może lepiej ) chodzi ale to i tak kiszka domowymi sposobami próbowałem sprawdzić czy jeszcze coś na sieci nie siedzi poprostu czy lampki na swichach za mocno nie migają bo wtedy by było widać czy ktoś ssa cos czy może jeszcze jakiś syf siedzi na sieci niestety nic nie wskazuje na to że ktoś zapycha rurę lampki chodzą na ruterze i swichach normalnie. Dzwoniliśmy do TP i niestety pani powiedziała ( tak też spodziewaliśmy się bo co po TP można się spodziewać że jest wszystko z łączem OK)

PS:

łącze sprawdzane jest co jakiś czas na stronce

http://www.dsl.cz/index.php

prędkość powinna być 1024 kbit/s a raz jest 70 kbit/s raz 300 kbit/s raz 40 kbit/s innym razem 750 kbit/s kiedys przy normalym urzytkowaniu neta przez 10 ludzi net był na poziomie 800-900 kbit/s

SIĆ jest na modem DSL TP , RUTER+3 SWICHE

proszę o jakąś radę bo nie wiem co robić

Jeśli koncentrator/router jest u Ciebie, to odłącz na chwilę innych i sprawdź szybkość jeszcze raz.

Będziesz mieć czarno na białym, jaka jest przyczyna :slight_smile:

Prawdopodobnie na tylu użytkowników, u jednego lub więcej mogą być wirusy.

Zapewne niektórzy używają namiętnie programów P2P - namiętniej niż wcześniej.

Już to kiedyś robiłem nic nie dało nawet sam sobie w ruterze wpisałem tylko swój numer IP wewnętrzny I TO SAMO BYŁO

…a jak jest z transferem u innych użytkowników tej sieci?

inni też mają kiszke czyli słaby transfer