Mala prędkość pobierania przez kabel lan

Dzień dobry mam taki problem nie działa mi w pełni internet z kabla a robilem speedtest i mi pisze ze
1ping 50pobierania 20przysyłania .Co mam zrobic aby mój intertent działał w pełni

Jaki masz internet? Ile ma być? Sprawdź tu: https://speedtest.com.pl/
Pokaż obrazek/screen

Myśle ze po wino być jakieś 100mb/s a wysylanie tez tak samo a ping około 3

Faktycznie kiepsko - pewnie ustawienia skopane.
Pobierz byle gdzie tcpoptymizer - to malutki czysty programik, którego sie nie instaluje:


Przypatrz się obrazkom na DP.
Programik uruchom z prawego przycisku myszy jako administrator. Wyskoczy pierwsze okno z suwakiem u góry. Przesuniesz w prawo do końca i na dole klikniesz Optimal. Wyskoczy OK i drugie okno, ale będzie domyślnie wszystko ustawione, i znowu klikniesz OK. wyskoczy okienko o restart komputera. Klikniesz OK i po restarcie sprawdź prędkość internetu z linka.

Ten programik raczej nie sprawi, że nagle z 10Mb/s zrobi się 100Mb/s. To tylko optymalizacja łącza a tutaj coś ewidentnie poważniejszego jeżeli łącze jest tak szybkie jak pisze autor tematu. Pierwsze co powinien wykonać to telefon do operatora by dowiedzieć się czy wszystko OK po jego stronie.

A jeśli u stronie operatora jest wszystko porzadku to co mam zrobic?

Upewnić się, że po twojej stronie wszystko jest OK.
Że nic nie działa w tle co korzysta z netu.
Że wszystko masz dobrze w routerze skonfigurowane jeżeli z niego korzystasz
Jeżeli masz pewność, że po twojej stronie wszystko jest OK to dzwonisz do operatora i informujesz go, że masz problem z łączem. Jeżeli operator stwierdzi że u niego jest OK to na żądanie wzywasz serwisanta by sprawdził twój komputer i osprzęt. Operator ma obowiązek wysłać serwisanta by sprawdził co się dzieje jeżeli łącze nie osiąga prędkości jaką masz zapewnioną w umowie.

Kolega do poniedziałku i tak musi poczekać na operatora netcity.
Możemy sprawdzić, jak ma ustawiony dupleks i zoptymalizować łącze bezpiecznym programem.Tyle.

Myśleć to mało, sprawdź umowę ile tam jest.