Mała prędkośc sciagania :(

niektóre posty są trochę dziwne! - prędkość ściąganie tylko w niewielkim stopniu zależy od "admina’ - ściąga się nie od admina, tylko z całego

świata, gdyby można było składać zażalenia na admina jeśli prędkość

jest mniejsza od nominalnej, to w Polsce nie byłoby już adminów, bo

wszyscy by poszli z torbami z powodu kosztów odszkodowań; z

doświadczenia wiem, że prędkość ściągania może nie mieć żadnego związku z przepustowością w umowie, bo wąskie gardło może wystąpić

gdziekolwiek, tym bardziej w sieciach p2p z komputerami prywatnymi

za zaporami itd; jedynym realnym sprawdzianem za co płacimy są

testy na wyspecjalizowanych stronach, ale nawet tutaj mogą wystąpić

znaczne różnice w zależności od sposobu przeprowadzenia testu itd.

W niewielkim stopniu predkosc zalezy od admina? Powiedzialbym, ze prawie w najwiekszym stopniu. Nie sadze, zeby gdziekolwiek bylo teraz “waskie gardlo”. p2p bedzie chodzic wolno tylko i wylacznie wtedy, kiedy masz poblokowane porty, torrent to samo. Ze stron zawsze sie szybko sciagalo, procz np IDG, gdzie musisz sobie zaplacic za szybszy transfer.

chmurek, przypisujesz “adminowi” możliwości czarnoksiężnika!

i to gdzie? - w Polsce!!; ściągałem kilka większych programów

open source z serwerów w Polsce( z Wrocławia i Poznania - akademickie)

z prędkością 10 - 15 kB; te same pliki z ciekawości ściągałem z Amsterdamu i Berna - szybkość 45- 55kB; praktycznie nie ściągam

większych programów z polskich witryn z programami, bo szybkość jest z reguły mniejsza niż z witryn np. amerykańskich(mirorry w Europie),

mimo iż odległość jest kilka, kilkanaście razy mniejsza

co do torrentów i p2p to - wiesz to bardzo dobrze - ważniejsza od dobrej

woli “admina” jest ilość( i jakość) żródeł

czyli jak admin ustawi jednemu 56 kb, a drugiemu 256 kb to prędkośc ściagania zależy od jakichś tam serwerów? Pierwszy bdzie ściągał 7 kB/s, drugi 32 kB/s i to chyba nie zależy od jakichś serwerów na świecie, owszem zdarzają się “wąskie gardła” związane z routingiem ale jeśli różnica w prędkości ściągania w różnych porach dnia dochodzi do setek procent to zależy tylko od konfiguracji AP. Jeśli jest wolny serwer to jest on zawsze wolny chociaż ogólnie w nocy obciążenie jest mniejsze. Gdyby ta prędkość była wolna i mniej więcej cały czas jednakowa to owszem wolny serwer ale jeśli się waha i to w takich granicach to tylko zła konfiguracja sieci, nie tylko jakiegoś routera czy AP.

Witam

michall75 napisał:

Więc musi udać się do administratora sieci aby wyjaśnić tę kwestię łącza,

Chmurek napisał:

Tu kwestia jest taka, zę w godzinach szczytu mam konkretne łącze 512kb/s, a nocą i przy małym obciążeniu sieci te łącze jest szybsze, ot i cała sprawa, co przy neo jest niemożliwe, chociaż śledząc prasę podobno już znieśli limity transferu.

Pozdrawiam :slight_smile:

Marek 624 - założyłeś to, co chcesz udowodnić - że jak administrator

ustawi komuś …itd; oczywiście, jeśli ustawi itd. to nie ma dyskusji, ale polemika nie dotyczyła takiej sytuacji, bo wtedy jest oczywiste,

że zależy to tylko i wyłącznie od administratora, pytanie tylko, jak

udowodnić mu złą wolę i niewywiązywanie się z zobowiązań umowy(mógłby to być temat do ciekawej wymiany doświadczeń)i

jak zmusić go do ich respektowania; mój post odnosił się do takich skrajnych wypowiedzi jak “nie powinno być skoków transferu” itd;

szybkość mojego połączenia mierzona na stronie czeskiej, niemieckiej

i holenderskiej ok. godz. 16 wynosi ok 340 - 380kb; ten sam test

ok. 2 w nocy daje 500 - 520kb; ściągam pliki z całego świata i zdarzają się sytuacje, że ściągają się z szybkością poniżej 10kB(600% poniżej

nominalnej)- czyli takie wąskie gardła ciągle się zdarzają i trudno

jest ocenić, czy “macza w tym palce” administrator czy bardziej zależy to

od tego, co i skąd ściągamy;podsumowując trzeba patrzeć na ręce

administratorowi(tylko jak to robić skutecznie?), ale nie wpadać w histerię

z powodu skoków transferu, bo to w polskiej rzeczywistości ciągle jeszcze

niestety “normalka”

Witam

rixx masz rację wszystko zależy od operatora sieci i to od niego wyciągnąc informację aby mam udostępnił plik z serwera z naszym IP z jaką prędkością wychodzi od niego łącze. Kolejną sprawą są bazy w internecie radiowym ilu do nich jest przyłączonych użytkowników, ato ma równiez ogromne znaczenie, od tego bowiem też zależy szybkośc łącza internetowego.

Reasumując należy patrzeć na palce administratorowi danej sieci. !!

Pozdrawiam :slight_smile:

rixx, ja nie przypisuje zadnych mozliwosci na skale czarnoksieznika. Skoro chlopak ma umowe podpisana na 512kb/s, to powinien miec gwarantowane te mniej wiecej 60kB/s, a tymczasem ma w dzien 16-22kB/s. Skoro noca osiaga takie predkosci (200-250kB/s), to jest juz cos nie tak nieprawdaz? Ja tez sciagalem z polskich serwerow i witryn pliki, chocby nawet mp3, zawsze mialem full predkosc czyli ok 60kB/s, a jak mialem Neostrade 1024, tez szlo maxem. To ja juz nie wiem skad Ty sciagasz. Co do torrentow, czy p2p, tez zawsze mialem full, wiec tez nie wiem jak Ty sciagasz. W przypadku radiowki, czy lacza stalego, kwestia jest tylko ustawienie portow, a wiadomo jak to jest z reguly - sa one poblokowane. Krotko mowiac, gosc leci sobie w jajo, skoro w ciagu doby sa takie roznice predkosci.

@germar, owszem masz racje, tylko w Twoim przypadku masz ta komfortowa sytuacje, ze masz gwarantowane te 512kb/s, a nie tak jak zalozyciel tematu. Wiadomo, ze to same plusy, jak noca osiaga Ci znacznie wieksze predkosci. A co do neostrady, obecnie te lacza sa naprawde dobre i tanie (1024kb/s) i co najlepsze od kilku dni sa zniesione limity. Nie wiem, czy za takie same pieniadze udostepni Ci jakis uslugodawca lacze o takiej samej predkosci :slight_smile:

Witam

W końcu widzę zgodnośc w postach w tym wątku.

Chmurek napisałeś:

A pózniej piszesz:

To dalej masz czy niemasz neo??

Zgadzam się z tym:

Nikt za kwotę abonamentu jaką płacę, nie udostępni łącza szybszego, niemniej jednak mam tą możliwośc i powiem więcej łącze w nocy dochodzi do 4Mb/s, co w przypadku neo jest niemożliwe. !!

Pozdrawiam :slight_smile:

Nadal mam neostrade, obecnie 512kb/s, w kwietniu konczy mi sie umowa, wiec od razu biore 1024kb/s. W neostradzie jest ten plus, ze ciagle mam stala predkosc i kiedy bym nie sciagal cokolwiek, zawsze bedzie ta sama predkosc. germar a co do predkosci nocami, to jestes chyba wyjatkiem, ktory osiaga taki speed :mrgreen: (oczywiscie nie zaprzeczam, ze tak jest), moi znajomi noca nie mieli wiecej jak 2Mb/s. A tak na marginesie, nie ma to jak lacza akademickie :mrgreen: I tutaj tez moge powiedziec, ze nie trafilem na serwery polskie czy zagraniczne (procz wyzej wymienionego IDG), gdzie predkosc spadala ponizej 120kB/s, zazwyczaj mialem ok 700kB/s (NIE 700 kb!), a noca szczytowa predkosc jaka osiagnalem to 8MB/s.

Witam

No to super, że jesteś zgodny z tymi postami.

Czy jestem wyjątkiem, że tak szybko śmiga, no może nie ale dbam o to aby administrator sieci dawał tyle ile się należy, a jak coś więcej poleci nienarzekam, wprost przeciwnie jestem zadowolony.

No cóż przyjdzie nam jeszcze poczekać na szybsze łącza ale to w kraju jeszcze nie tak szybko. !!

Pozdrawiam :slight_smile:

Wydaje mi sie, ze juz i tak jest duzy postep. Na TP nie ma co narzekac, coraz lepsze promocje, Za 1Mb/s po podpisaniu umowy na 12 miesiecy za pierwszy miesiac zaplacisz 38 zl, za kazdy kolejny 76 zl. Kto by pomyslal kiedys, ze 1Mb/s bede mial za takie pieniadze :slight_smile: Najlepsze jest to, ze zniesli limity. Kiedys to bylo mozliwe tylko na DSL, a tam wiadomo jakie juz koszty. Zatem szybko, tanio i bez limitow :slight_smile: