Mała sieć domowa - router + WiFi

Witam.

Mam Neostradę podłączoną do komputera stacjonarnego. Do tej pory wszystko było OK, bo korzystałem z niej sam, teraz jednak chciałby korzystać z niej brat a i ojciec okupuje mój komp. Kupiłem router D-Link DSL-2640B i do drugiego komputera stacjonarnego Wireless G Desktop Adapter D-Link DWL-G510, a ojciec ma laptopa z wbudowaną kartą WiFi, więc jemu chyba nie potrzeba nic więcej.

Wszystko to powiązałem i muszę powiedzieć, że nawet jakoś to śmiga. Jednak niepokoi mnie trochę fakt, iż w tym drugim komputerze, który stoi jakieś 15-20m od routera, nie zawsze mogę się połączyć z internetem i często pokazuje mi na pasku niski poziom sygnału. Komputer stoi pod biurkiem i antenka jest z tyłu kompa. Czy może mieć to wpływ na jakość sygnału? Czy można “podkręcić” moc routera zmieniając np. antenę na mocniejszą? Czy może w tym drugim kompie założyć, o ile takie istnieją, antenkę z dłuższym kabelkiem i postawić ją np. na biurku?

Proszę o jakieś sugestie, sprawdzone porady. ![-o<

Oczywiście obydwa sposoby będą :slight_smile:

Mocniejsza antenka w AP i byłoby polepszenie w każdym urządzeniu.

A co do przedłużenia kabla to nie, tylko antenę lepszą, jakiś słaby panelik(8dbi) :smiley: z 1m kabla i wycelować w kierunku AP.

Ja bym wybrał pierwsze rozwiązanie.