Mała wielkość Ubuntu 11.10

Pobrałem ostatnio sobie ze strony http://ubuntu.pl/pobierz.php wersję 11.04 która ma 1.1 GB, natomiast najnowsza wersja Ubuntu ma 695 MB, to czym się ta wielkość różni, nie będzie spolszczone itp. i którą najpierw zainstalować, by nie było braków. Mam napęd DVD/CD, wiem jak to ustawić w biosie, CD jest bootowalne, a DVD też się normalnie zbootuje? Z góry dzięki.

Jak sam widzisz, polski remiks jest przeznaczony na płyty DVD lub nośniki USB. Oficjalna wersja od Canonical mieści się na płycie CD. Część spolszczenia można pobrać z sieci, jeśli używasz wersji oficjalnej.

Remix,czyli wersja przerobiona,masz dodatkowe pakiety,które nie zmieściły się już na CD,cięższe programy,np. Thunderbird zamiast Evolution,Firefox zamiast Chromium,VLC,które w normalnej nieprzerobionej dystrybucji trzeba ściągnąć z sieci,te dodatki powodują,że przeróbka nie mieści się na zwykłej płycie CD,standardowo 650 MB,można podać to choćby na przykładzie Mint Linux

patryk1233655 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Ja nie polecam instalowania remixu ubuntu z ubuntu.pl

Miałem z tym same problemy.

EdiT:

Problemy z repozytoriami, tak jak by się rozsypały :slight_smile: - od początku nie działały nigdy na tamtej wersji.

Nie stabilność - nie wiem dlaczego…

W orgianlnym ubuntu zauważyłem od razu różnice.

rosiak112 , a może opiszesz dokładniej z czym miałeś problemy, bo w tej chwili Twój post nie wnosi nic do tematu.

Nie ma problemów,o ile nie pobierasz czegoś z eksperymentalnych repozytoriów,nawet w oryginalnym Ubuntu można je włączyć,sama nazwa mówi experimental,a dodatkowo przy włączaniu tego dostajesz ostrzeżenie o niestabilności pakietów stamtąd pobieranych

Ja zawsze wolę instalować oficjalną wersję.