Mała wydajność Counter Strike na Ubuntu

Witam.

Dzisiaj zaczęła się moja przygoda z linuxem więc jestem nieco zielony :frowning: i potrzebuje porady czy jest możliwość uruchomienia Counter Strike Source na tym właśnie systemie.

Dzięki Wine udało mi się uruchomić klienta Steam i działa on raczej poprawnie ale niestety każde uruchomienie CS-a kończy się porażką.

Czy jest jakiś sposób na grę w cs-a na Ubuntu ?

Proszę o jakieś porady :

Pozdrawiam

http://wikigames.ubuntu.pl/wiki/index.php?title=Counter-Strike:_Source

Scofield111 nie bardzo rozumiem co miał wnieść ten link chociaż po opisie "Aktualna wersja patch 14 " można wnioskować ,że chodzi o pirata to ja przecież uruchamiam to przez Wine .

Kolejne testy z ustawieniami grafiki nie przyniosły zmiany i co dziwniejsze to gra Left 4 dead działa poprawnie choć wydajność jest co najmniej żałosna.

Masz podany link do wiki, do tego łatwo tam odnaleźć link do AppDB z CS Source. Tam szukałbym porad itp.

Jakoś udało się uruchomić tego cs-a lecz niestety na moim sprzęcie wydajność nie była wystarczająca do komfortowej gry (12-25 fps. przy minimalnych ustawieniach grafiki) wobec 150-230 fps. przy max. na win7 , więc chcąc czy nie musiałem powrócić do win7 enterpise a za jakiś czas niestety kolejny wydatek na zakup systemu :frowning:

Chyba , że macie jakieś pomysły żeby gra działała płynnie .

jaki sprzet?

Ja z powodzeniem grywałem w cs’a via WINE na sprzęcie który wtedy by nawet 7 komfortowo nie uciągnął…

Sprzęt z powodzeniem pozwala grać w tą grę na full .

Procek AMD Athlon X2 7850 BE

Ram 2x 1 GB ocz platinum

Grafika GF Gts250

W związku z tym , że udało mi się tą grę uruchomić temat powinien teraz mówić o problemie.

Ja z powodzeniem grywałem w CSa na ubuntu na adm sempron 1,5Ghz 512 ddr ram i geforce fx 5200 xD

Instalowałeś jakieś sterowniki dla twojej karty graficznej? System 64 bitowy czy 32?