Mała wydajność sony xperia m4 aqua

Witam, otóż kupiłem w plusie smartfona jakim jest sony xperia m4 aqua, bebeszki ma dosyć niezłe , a każda , choćby najmniejsza gra mi się przycina … może wie ktoś czym jest to spowodowane ? dodam iż czytałem na jakimś forum, że może to być wina nowego softu, ale nikt tam tego nie potwierdził, więc pytam tutaj. z góry dziękuje za odpowiedź . 

czyli jaka gra? saper? 

smashy road się zacina np. nie mam żadnych innych apek, antyvirusa też, ani fb … 

czytałem komentarze pod aplikacją, jednym aplikacja chodzi dobrze innym źle mimo mocnego sprzętu, myślę że to niedopracowanie gry oraz słaba optymalizacja pod niektóre podzespoły lub wersje androida

Ale miałem jeszcze pare innych gierek, które także się cięły :frowning: każda gra którą miałem … 

Może spróbuj ustawienia fabryczne, albo Xperia ma może jakąś aktualizacje?

Wypróbuj może coś typu Pure Performances albo inne tweaki, może być nawet Root Booster ze sklepu.

Bo te gry na tym telefonie powinny normalnie działać…

 

Tak… tweaki które nic nie dają poza psuciem stabilności systemu przez zabijanie aplikacji systemowych które i tak po kilku minutach od nowa się uruchamiają. Nigdy nie używajcie tego syfu.

Ktoś coś?  Chciałbym w końcu móc pograć w jakąś grę, a tu klapa :frowning:

Może najpierw zastosuj się do tego co już zostało powiedziane? 

Ustawienia systemu nic nie dały a jak sprawdzic aktualizacje? 

Fabryczne *

Chyba pomyliłeś Tak killera z tweakami edytującymi nieco pliki systemowe zwiększając wydajność. :wink:

Oczywiście nie jest powiedziane że zadziała na danym modelu, w razie czego np. Pure Performances można usunąć bez problemu.

To już wolę polecić task killera niż “tweak’a” (który może jeszcze więcej namieszać). Osobie która nie ma zielonego pojęcia o swoim telefonie czy systemie.

Nie wiem czy wiesz, ale jest jeszcze takie coś jak greenify. Który hibernuje aplikacje tak że włączają się wtedy kiedy je uruchomimy. Task killer je tylko wyłączy, a one i tak się potem włącza. Miałem już kilka telefonów z androidem i jakoś żaden tweak mi nic nie namieszał. :slight_smile:

Pozostaje jedno kluczowe pytanie. Czy w ogóle wiesz co te twoje “cudowne” tweak’i zmieniły w systemie czy po prostu walisz bez opamiętania optymalizuj itp.?

To nie jest forum do sprzeczek i prowokacji tylko do pomocy autorowi tematu. Ja wyraziłem swoje zdanie, a ty się do mnie doczepiasz. Zamiast jechać tu na mnie lepiej wskaż dobre argumenty skierowane do autora. Ja sam portuje rom’y na androida i sie nie muszę z tobą kłócić. Co do tematu, jakie autor ma osiągi w antutu? Prześlij screenshota i porownamy go z innymi wynikami z m4 aqua.

I to nie jest sprzeczka. Jest wolność słowa więc mam prawo kwestionować twoje rady.

Jeśli mówimy o radach to polecam hard reset a najlepiej wgranie nowego oprogramowania.