Małe podrasowanie komputera

Witam, chciałbym podrasować troche swój stary komputer (6lat), specyfikacja wygląda następująco

  • Procesor: Intel Core 2 Quad Q9300 @ 2.50GHz
  • RAM: 4,00GB 1-Kanałowy DDR2 @ 332MHz
  • Płyta główna: ASUSTeK Computer INC. P5B (Socket 775)
  • NVIDIA GeForce GTX 260 @ 896MB
  • Zasilacz: Forton PSP450 @ 450V

W komputerze zakupionym w sierpniu 2008 roku wymieniałem tylko zasilacz, bo poprzedni sie zfajczył. Na chwile obecną gry na tym kompueterze przy srednich ustawieniach chodza srodnio w 32 klatkach. Choć nie jestem wielkim fanem gier to lubie sobie od czasu do czasu w coś pograć (np. z niecierpliwościa czekam na nowego Wiedzmina) a z tym sprzetem daleko już nie pocigne, dlatego chciałem go troche podrasować ale nie jakimis ogromnymi kosztami. Myślałem aby dokupic jeszcze 4 GB Ramu oraz podkrecic procesor (Przynajmniej do 3GHz). Z karty graficznej raczej nic juz nie bedzie wiec jestem skłonny kupić jakąś za mniej wiecej 300 zł. Prosze was o sugestie co dalej moge zrobić i co bedzie oplacalne (czy w ogole oplacalne bedzie polepszanie tego komputera) no i oczywiscie o jakies typy kart ktore mogłbym zakupic, Pozdawiam

w sumie, jak się nie boisz, to możesz kupic Xeona E5450 (~200pln z adapterem) i GTX 750Ti (koło 300pln), a jak coś zostanie to SSD 128GB… 

 

ps. wtedy jakiegoś ‘kopa’ poczujesz w działaniu komputera 8)

Gtx 750ti to 500zł +. Znajdziesz w tej cenie hd 7770 ale około 330zł.

1.  Czy ta karta HD 7770 będzie pasowała do mojej płyty głównej i czy osiągne oczekiwane rezultaty

  1. Co myślicie o wspomnianym podkreceniu procesora? i czy da rade to zrobić bez wymiany zasilacza i chłodzenia?

Generalnie HD7770 to jest minimum tego co wciąż się opłaca kupować, można to zresztą przecież jakimś np. GPU Tweakiem podkręcać. Zresztą obecny zestaw niespecjalnie pozwalałby Ci wykorzystać coś mocniejszego.