Małe prędkości pobierania w eMule - wysokie w DC++

Mam takie pytanie. Jak ściągam np. plik z emula 0.47a o wielkości np. 700 mb to muł rozpędza się do najwyżej 100 kB/s ale wszystkie pliki dają razem taką prędkość, a nie jeden (mimo iż niektóre pliki mają dużo źródeł).

Natomiast kiedy ściągam z DC++ prędkości transferu wynoszą nawet 7-8 mb/s :!: (ja wiem że ściagam z hubów mojej sieci, i od osób z mojego miasta ale…)

Właśnie czy to normalne że emule ma tak mizerne wyniki w porównaniu do DC++ :?: Czy to wina konfiguracji :?: a może potrzeba modów do muła aby go rozpędzić.

Za wszystkie sugestie z góry dziękuję :wink:

Normalne. Na DC masz huba, gdzie są użytkownicy z sieci LAN i dlatego taki jest transfer. Na “zewnątrz” masz normalną prędkość.

Nie kb/s tylko kB/s.

W emule możę być wiele źródeł ale Ty musisz czekać w kolejce aż do Ciebie dojdzie.

Popatrz sobie dokładnie: np. masz na plik 100 źródeł a plik jest ciągnięty od max 4-5 osób, czasem 1-2.

aju Tylko jeśli nawet ściągam od np. 50 osób to transfer max. jednego pliku jaki zaobserwowałem to - ok 70 kB/s :-s.

Czy mody/dodatki do eMula mogą wpłynąc na poprawę jego wydajności :?: Pytam się dlatego że od czasu jak korzystam cFosSpeed jego wyniki (muła) nieznacznie się poprawaiły.

Szybciej niż przepustowość Twojego łącza poza LAN nie będzie i tyle. Jaką masz szybkość.

cFos optymalizuje połączenie, możesz kombinować, ale wielkich efektów nie będzie. Mody podobnie. Rewelacji nie będzie.

boczi nie wiem dokładnie o co Ci chodzi :-s

Ale np. jak ściągam z FTP to mam nawet do 2 lub 3 mb na s.

Dlatego ten emule mnie zaintrygował…

BTW : co lepiej ustawić w cFos - faworyzowanie pasma czy czas pingu :?:

Może to lokalny FTP, sieciowy, i pewnie dlatego tak jest.

Czego nie rozumiesz

To pierwsze

Właśnie o to chodzi że nie :-s ale czasem samo “chodzenie” po www to nawet 2 mb :-s

A jaką masz przepustowość łącza? Kto dostarcza Ci internet, jaka firma.

BMJ.

Nie odpowiedziałeś mi na całego posta. Jaka jest przepustowość łącza, na jakich warunkach podpisywałeś umowę. Bo ta firma to jakaś lokalna; i widzę, że ich witryna ma przebudowę.

Ciekawi mnie, jaki transfer będzie na innych P2P. Sprawdź to. Jeśli tak, jak na lokalnym hubie DC czy FTP, to jest to tylko wina emule, że wolno ściąga - liczby źródeł, Twoich kredytów.

szkoda instalować cFos i tak nie przyspieszysz łacza tak że szkoda zachodu mam identyczny problem tyle ze moje prędkości są o wiele niższe i to w DC++ jak i emule

boczi w umowie pisze :

np. w Azerusie mam 100 kB/s na jeden plik dość często. W Bearshare nawet 300 … :-s

Więc 2 Mbps to 256 kB/s.

tylko że ja mam prędkości czasem dużo ponad to …

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kb

Mówię, że jest to spowodowane liczbą źródeł itd.

Możesz kłócić się z operatorem, ale i tak pewnie nic nie wskurasz, bo:

Jak widzisz, w innych aplikacjach są wysokie transfery. Na np. eMule ciężko takie wysokie osiągnąć od razu. Jest to uwarunkowane różnymi czynnikami i na nic to, że operator taką prędkość Ci gwarantuje. Jeśli np. dany serwer jest na tyle wydolny, przepustowny byś mógł ściągać z taką prędkością to będzie ona wysoka, czyli >256 kB/s czyli 2 Mbps.

I tyle.

Właśnie zauważyłem, że emule się “zozpędza”. Zaczyna od małych prędkości i stopniowo przyśpiesza.

boczi dziękuję za pomoc z moim “problemem”. :slight_smile: :slight_smile:

Rozumiem, że chciałeś na tylko o tym poinformować.

OT -> KOSZ

Może wyjaśnijmy sobie o czym piszecie ?o bajtach=B,czy o bitach=b

Może jeden program podaje w" B",a drugi w “b” i stąd jest ta różnica :smiley: