Małe użycie karty, mało fps

Witam, ostatnio kupiłem kartę graficzną GTX 750 Ti 2GB od Zotaca i po jej montażu, w niektórych grach zużycie karty nie sięga powyżej 60%, a fps stoją na poziomie 30-60. Przykładowo w takim wowie albo lolu, ani cpu ani gpu nie jest użyty nawet w 50%, a klatki niskie. Gdy odpalę test karty w gpu-z, karta spokojnie osiąga 100%, jednak w grach się tak nie dzieje. Miał ktoś kiedyś taki problem lub ma pomysł jak go rozwiąząć?

Mój zestaw :
CPU - AMD Phenom II x4 965
GPU - GTX 750 Ti Zotac 2GB
MOBO - Asus M
PSU - Tracer Be Cool 420 W (wiem, że nie najlepszy ale specjanie wziąłem taką kartę żeby zasilacz dał radę)

Z góry dzięki za pomoc.

Zrobiłeś zły wybór. To zasilacz trzeba było wyrzucić, wymienić. Tracer pali płyty, mało sprawny itd. W sklepie morele przeczytaj 6 opinii pod tym zasilaczem.
Już więcej zasilania dałby zasilacz markowy 400W z sprawnością +80.
Wziąłeś nie najlżejszą grafikę.
Cud, że w ogóle grasz, ale to krotki kaszel…

W zasilacze inwestuje się. Ale można kupić już za jakie 130 zł.

Mam budżetowy komputer, zasilacza nie chciałem wymieniać, gdzie za kartę dałem 250zł a gtx 750 pasował idealnie bo i dobry do cpu i energooszczędny.Jak mi kiedyś wybuchnie to będę miał lekcję na przyszłość :smiley: Dziwne jest to, że spośród 3 gier w które gram, problem występuje w 2 a w jednej karta działa poprawnie (zużycie 60-90%) i fps 60-120.

Wyłącz synchronizacje pionową i/lub inny limit klatek.

Już próbowałem, nie działa.

Przeinstaluj sterowniki, optymalizacja systemu, sprawdź ustawienia w panelu NVIDIA, pobaw się ustawieniami grafiki w grze.

Podpowiesz jak zmierzyć zużycie GPU?
Bardzo jestem ciekaw w jakim stopniu zużyła się moja grafika na przestrzeni lat.

1 polubienie

@kacperor wszystkiego już próbowałem
@daras28-82 program msi afterburner

Jesteś pewien że chodzi o “zużycie”?
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że zużycie i użycie to dwa różne słowa i mają różne znaczenia.

1 polubienie

To może napiszę dokładnie, że chodzi o % w programie msi.

To może nie powinieneś się martwić niskim zużyciem, jak zużyje się bardziej to pomyśl o nowej.

1 polubienie

Nie martwiłbym się gdybym miał stabilne 60 klatek.

Może po prostu program kłamie i masz całkowicie zużytą grafikę…
Zużytą elektronikę oddaje się do utylizacji.

Wydaje mi się, że gry takie jak World of Warcraft lub League of Legends powinny na mojej karcie działać bez problemu, tym bardziej że Fortnite działa poprawnie.

Od 3 postów uczepiłeś się literówki i teraz zamiast napisać coś normalnego będziesz nieudolnie śmieszny ?
Daj sobie spokój już…

Tak wydaje się, ale to na pozór. Porównaj wymagania sprzętowe te minimalne:

Fortnite – wymagania sprzętowe minimalne
Procesor: Intel Core i5 2,4 GHz lub lepszy.
Karta graficzna: 512 MB Intel HD 4000 lub lepsza.
WoW Wymagania minimalne
Procesor – Intel Core 2 Duo E6600/Phenom X3 8750
Karta graficzna – GeForce 8800 GT/Radeon HD 4850 lub lepsza

Wychodzi na to, że lol wymaga lepszej grafiki, a do uciągnięcia wymaganej lepszej grafiki nie nadaje się absolutnie zasilacz Tracer!
Fortnite wymaga lepszego procesora, ale i byle jakiej grafiki. WoW odwrotnie. A lepszej grafiki nie uciągnie wybuchowa kupa tracer, a zresztą, to zasilacz wyjec, traktor itd.