Małe zmiany?

Witam, jako że jestem w komputerach totalnie zielony to chciałbym was zapytać o poradę. Jak małym kosztem poprawić w moim komputerze kartę graficzną oraz zasilacz.Koszt to tak ok 250 zł , wiem że nie powala lecz ja dziennie spędzam może 1.5-2h i to jest maximum.

Płyta główna: GIGABYTE
Karta graficzna: ATI Radeon HD 3400 Series
Procesor: AMD Phenom 8450 M61PME-S2
Zasilacz: Ciężko mi jest to teraz podać lecz jest to pewne, że do karty 512 brakuje jakiejś wtyczki.

Gdybyś mógł, to podaj jeszcze ile masz RAM, jaki system operacyjny 32/64 bity oraz model płyty (cyferki po nazwie), fajnie by było też gdybyś “pstryknął” tabliczkę z informacjami o zasilaczy, będzie naklejka w obudowie.

Ogólnie za 250 zł da się coś zrobić, cudów nie będzie, ale powiedz czego oczekujesz: płynny internet, jakieś gry (jakie), filmy, jakies programy zawodowe?

1 polubienie

A wiec tak Ramu 3GB. System operacyjny niestety 32 bity ;/ a cyferki po nazwie to nie ma żadnych . wygląda to tak image

A co do informacji o zasilaczu to gdzieś dopiero tak za 2h. A oczekuje aby chociaż na niskich w grze warface uzyskać stałe 60-70 fps obecnie oscaluje to w granicach 35-40 lecz zależne jest to od mapy.

Wymagania gry to:

Hm, czyli wiele nie ugramy, bo 32 bity cisnął, jedno jeszcze w wolnej chwili zrób: odpal menadżer zadań z wykresami obciążenia i odpal na chwile grę, potem zminimalizuj i powiedz jak wygląda obciążenie RAM/Karty/Procka. Tak OGÓLNIE wydaje się, ze w zestaw powinna wejść karta z 512 (inaczej zacznie zabierać zwykły ram) i Dysk ssd 120 GB. SSD może trochę złagodzić brak ram gdyż plik wymiany będzie nieco szybszy od HDD.

No dobrze ale jeżeli podzespoły dadzą radę to czemu by nie wrzucić 64 bit ? Oczywiście jeśli się da, lecz ja tego nie wiem xd

A tak wygląda podczas pobytu w lobby ( jeśli dobrego ss zrobiłem )

Podzespoły to jedno, a licencja to drugie :wink:
Musiałbyś sprawdzić czy Twój Windows to 32 czy 32/64 bity, inaczej koszt systemu wyniesie z 500 zł…

Aj w tym windzie nie masz wykresu jak wygląda obciążenie GPU. Procek wygląda OK jeszcze, Ram mogłoby być więcej chyba, no i grafika pewnie na 100%.

Lobby to nazwa mapy na której grasz, czy menu jakiegoś?

Na zasilaczu było takie coś. (Sorry za jakoś)


A to jest dokładny model tego zasilacza **ATX 400W Delta GPS-400AB C1

A tutaj chyba to co miało być o procku, ss wykonany podczas gry.

GPU to karta, ale ok, do rzeczy.

Nie mam bladego pojęcia co się stanie z Pamięcią karty / RAM jak przekroczysz te 3.5 GB które faktycznie WIndows widzi (czy Ram nie utnie ci na rzecz karty). Dlatego sugerowałbym 5750 z 512 MB Ram, taki jak ten https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-radeon-hd-5750-512mb-gddr5-pci-e-7641474983 Poziom tej karty jest trochę niższy od integry w Ryzenie 2200G i jednocześnie wyższy od Athlona 200GE, więc jakieś minimum osiągasz.

Jako zasilacz, nie wiem jakie masz podłączenia na płycie, wystarczy jakaś nowa 350 za 120 zł z certyfikatem. Używane 400 Bronze dostaniesz taniej za połowę ceny. U Ciebie jest dzielona linia 12 i nie jestem pewien jak zasilacz da rade + ma on chyba z 10 lat, co?

Sugerowałbym też rozważyć najtańszy jaki znajdziesz, byleby nowy, dysk ssd 120 GB. Zrobisz sobie instalacje systemu na czysto i system będzie nieco szybszy, plik wymiany (isotne przy zapychaniu RAM) nie będzie na HDD. Powinieneś do 100 się zamknąć.

Gdyby Ci coś zostało, to możesz, ale niekoniecznie dać 4 rdzeniowy procek (w tym Twoim nie da się odblokować 4 rdzenia? Niektóre Phenomy to miały).

PS> Jak wsadzisz grafikę i masz jakąś integrę, to ją wyłącz na płycie lub ustaw minimalny ram.

Możesz wymienić co mogę dokładnie kupić? Tak na chłopski rozum hehe :wink:

I co znaczy integra?

Cóż jako zasilacz, to mógłbyś rozważyć ten, na szybko maksymalnie w peaku na 12 ~~250w zużyjesz, tu na linii masz 320 W, problemem może być montaż, SFX jest mniejszy odATX i może będzie trzeba pokombinować, zobacz najlepiej jakie masz konfiguracje dziurek na śrubki, ewentualnie, jak masz zmysł majstra, to coś takiego stukasz


Jako dysk, to tu tani ssd (dyski hdd też się starzeją…), czy są lepsze już nie wnikam… https://allegro.pl/oferta/ssd-goodram-cl100-120gb-sata-iii-2-5-2-generacja-7811948747

A kartę taką, “przyzwoity” model z pamięcią 5, nie 3 i “nie ma za dużo”. Musisz tylko sprawdzić wyjście monitora, czy to samo co w niej. Może bezie trzeba przejściówkę na zasilanie dodatkowe, ale nie wiem… nie widze w opisie jakie ona ma.


Zapytaj jeszcze kogoś lub poczekaj, ale wiele poza ten standard chyba nie odejdziemy.