Małe zużycie karty, mało fps

(desper4dos) #1

Witam, ostatnio kupiłem kartę graficzną GTX 750 Ti 2GB od Zotaca i po jej montażu, w niektórych grach zużycie karty nie sięga powyżej 60%, a fps stoją na poziomie 30-60. Przykładowo w takim wowie albo lolu, ani cpu ani gpu nie jest użyty nawet w 50%, a klatki niskie. Gdy odpalę test karty w gpu-z, karta spokojnie osiąga 100%, jednak w grach się tak nie dzieje. Miał ktoś kiedyś taki problem lub ma pomysł jak go rozwiąząć?

Mój zestaw :
CPU - AMD Phenom II x4 965
GPU - GTX 750 Ti Zotac 2GB
MOBO - Asus M
PSU - Tracer Be Cool 420 W (wiem, że nie najlepszy ale specjanie wziąłem taką kartę żeby zasilacz dał radę)

Z góry dzięki za pomoc.

(Bogdan_G) #2

Zrobiłeś zły wybór. To zasilacz trzeba było wyrzucić, wymienić. Tracer pali płyty, mało sprawny itd. W sklepie morele przeczytaj 6 opinii pod tym zasilaczem.
Już więcej zasilania dałby zasilacz markowy 400W z sprawnością +80.
Wziąłeś nie najlżejszą grafikę.
Cud, że w ogóle grasz, ale to krotki kaszel…

W zasilacze inwestuje się. Ale można kupić już za jakie 130 zł.

(desper4dos) #3

Mam budżetowy komputer, zasilacza nie chciałem wymieniać, gdzie za kartę dałem 250zł a gtx 750 pasował idealnie bo i dobry do cpu i energooszczędny.Jak mi kiedyś wybuchnie to będę miał lekcję na przyszłość :smiley: Dziwne jest to, że spośród 3 gier w które gram, problem występuje w 2 a w jednej karta działa poprawnie (zużycie 60-90%) i fps 60-120.

(~MacG) #4

Wyłącz synchronizacje pionową i/lub inny limit klatek.

(desper4dos) #5

Już próbowałem, nie działa.

(kacperor) #6

Przeinstaluj sterowniki, optymalizacja systemu, sprawdź ustawienia w panelu NVIDIA, pobaw się ustawieniami grafiki w grze.

(daras28-82) #7

Podpowiesz jak zmierzyć zużycie GPU?
Bardzo jestem ciekaw w jakim stopniu zużyła się moja grafika na przestrzeni lat.

(desper4dos) #8

@kacperor wszystkiego już próbowałem
@daras28-82 program msi afterburner

(daras28-82) #9

Jesteś pewien że chodzi o “zużycie”?
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że zużycie i użycie to dwa różne słowa i mają różne znaczenia.

(desper4dos) #10

To może napiszę dokładnie, że chodzi o % w programie msi.

(daras28-82) #11

To może nie powinieneś się martwić niskim zużyciem, jak zużyje się bardziej to pomyśl o nowej.

(desper4dos) #12

Nie martwiłbym się gdybym miał stabilne 60 klatek.

(daras28-82) #13

Może po prostu program kłamie i masz całkowicie zużytą grafikę…
Zużytą elektronikę oddaje się do utylizacji.

(desper4dos) #14

Wydaje mi się, że gry takie jak World of Warcraft lub League of Legends powinny na mojej karcie działać bez problemu, tym bardziej że Fortnite działa poprawnie.

(kacperor) #15

Od 3 postów uczepiłeś się literówki i teraz zamiast napisać coś normalnego będziesz nieudolnie śmieszny ?
Daj sobie spokój już…

(Bogdan_G) #16

Tak wydaje się, ale to na pozór. Porównaj wymagania sprzętowe te minimalne:

Fortnite – wymagania sprzętowe minimalne
Procesor: Intel Core i5 2,4 GHz lub lepszy.
Karta graficzna: 512 MB Intel HD 4000 lub lepsza.
WoW Wymagania minimalne
Procesor – Intel Core 2 Duo E6600/Phenom X3 8750
Karta graficzna – GeForce 8800 GT/Radeon HD 4850 lub lepsza

Wychodzi na to, że lol wymaga lepszej grafiki, a do uciągnięcia wymaganej lepszej grafiki nie nadaje się absolutnie zasilacz Tracer!
Fortnite wymaga lepszego procesora, ale i byle jakiej grafiki. WoW odwrotnie. A lepszej grafiki nie uciągnie wybuchowa kupa tracer, a zresztą, to zasilacz wyjec, traktor itd.