Malejąca głośność mikrofonu

Witam,

od nie pamiętam jakiego czasu mam problem. Otóż podczas używania mikrofonu, głośność nagrywania spada, po czym się wycisza. Jest to bardzo… upierdliwie i denerwujące.

http://img708.imageshack.us/img708/7765 … uupfxe.jpg

Mam sterowniki realtek, karta dźwiękowa zintegrowana.

Dziękuje za pomoc :slight_smile:

Podczas używania mikrofonu… hmm

Jakim programem używasz mikrofon?

No i do jakiego celu?

I może zmień nazwę tematu, bo wygląda jak byś miał problem z nagrywaniem płyt.

galbax , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Rejestrator dźwięku XP, audacity, skype, wszędzie jest taki problem. Po dłuższym używanie głośność spada.

Czy nie masz przypadkiem mikrofonu blisko głośników?

nie

WinFast Wizad (karta telewizyjna) daje takie objawy , ale po zmianie głosnosci na full (w ustawieniach karty)odpuszcza

  • a może masz jakiś program/proces działający w tle co zmienia te ustawienia , jakiś mixer?

Locked1986 , bliskość głośników i mikrofonu skutkowało by jedynie sprzeżeniem bez zmiany głosności mikrofonu

Może to zbyt radykalne ale czy nie zastanawiałeś sie nad próbą przywrucenia systemu do czasu przed tą dolegliwością?

Przepraszam, nie było mnie przez jakiś czas. Posiadam Medadzera Realtek (od sterowników), jednak to są te same opcje jak w Regulacji Nagrywania. Jak jadę suwakiem w górę w Regulacji, to w tym samym czasie jedzie w Realteku. Przywracanie nic nie da, bo 1)problem jest od… zawsze 2)usunąłem pliki przywracania systemu z ostatniego 1.5 roku.

a nie ma tam czegoś w stylu automatyczna regulacja poziomu głośności, czy też redukcja szumów? Coś w ten deseń

jest, ale wyłączona

aha, jeszcze n podczas nagrywania np, audacity, gdy ktoś zmieni status (lub do mnie napisze) na gg (a głośniki są wyłączone ) to ten charakterystyczny dźwięk też się nagra