Malejąca pamięć na dysku C


(Herosiatko) #1

Witam, mam system Win 8.1. Dysk 500 GB. Na D mam 348, a na C - 116 z czego wolnych jest 92,4 GB.

Zauważyłem, że każdego dnia ucieka mi pamięć na dysku C. Kiedyś nie robiło się tak.

Zawsze Cleanerem oczyszczam przed zamknięciem komputera (mam ustawione aby system wyłączał się tak jak w win 7). Co robię na kompie: internet - chrome, gram w asphalt 8 i od pewnego czasu (mniej więcej od pojawienia się tego problemu z uciekaniem miejsca) w Medal of Honor pacific assaulut, Fife 15 demo i Fife 15 pełną wersję.

Z 2 tyg temu miałem 81,7 GB wolnego miejsca na C, potem stopniowo spadało do 79 z kawałkiem. Następnie odinstalowałem Office 2013 profesional wersję próbną, którą miałem zainstalowaną na dysku D. Nie wiem jakim sposobem ale po odinstalowaniu offica na dysku C zrobiło się ponad 88 GB :O wolnego miejsca, oczywiście na D tez się zwolniło (z 2 GB). Potem każdego dnia zmniejszało się o 0,1 - 0,3 GB do ok. 83 - 84 GB, by potem (przedwczoraj) zwolnić miejsce do 92,7 GB! ( nic nie odinstalowywałem ).

 

Czy ktoś wytłumaczy mi co się dzieje z tą pamięcią na dysku C? Czy to jest jakiś błąd systemu, który źle odczytuje wolne miejsce na dysku?

 


(bachus) #2

Aktualizacje, punkty przywracania… Zrób sobie screena z programu np. https://www.jam-software.com/treesize_free/  a potem sprawdź jak znowu miejsca drastycznie ubyje - będziesz wiedzeć który folder za to odpowiada. 


(Herosiatko) #3

bachus, dzięki. Na razie wygląda to tak: https://scr.hu/0ixa/8mvww  Nie wiem jak zapisać w tym programie, czy się w ogóle da. 


(bachus) #4

Bardzo optymistyczne mieć partycję systemową 30GB, włączoną opcję hibernacji (~3GB), plik stronicowania na tej samej partycji, pliki użytkownika (~4GB).  Zrób sobie też zrzut co zajmuje miejsce w C:\Windows\  (tam czasem “puchnie”).


(Herosiatko) #5

Po 10 dniach pamięć z 91,9 spadła na 90,4 GB. 

https://scr.hu/0ixa/hda79

 

Plik pagefile.sys zwiększył się o 0,4 GB

Folder System Volume Information zwiększył się 1,3 GB

Folder ProgramData zwiększył się o 0,1 GB

 

:confused: