Malejąca pojemność dysku

witam

Początkowo, znaczy produkcyjnie pojemność dysku wynosiła 40 GB. Obecnie wynosi ona 35 GB z kawałkiem. Od pewnego czasu sukcesywnie po 100 - 200 MB jednorazowo ta pojemność sie zmniejsza. Jaka może być przyczyna uciekających zasobów dysku twardego? Jak temu zaradzic? Dzieje się to w momencie, gdy usuwam z dysku programy, pliki, których już nieużywam lub są mi zbędne. Podam przykład. Plik ma wielkość powiedzmy 130 MB. Usuwam go z komputera i odzyskiwane jest z tego jedynie 90 MB. A gdzie reszta? Powinno zwolnić sie 130 MB tyle ile miał usunięty plik. Nadmieniam, stosunkowo często defragmentuje dysk, czysze rejestr regularnie, dbam o czystość i nie dopuszczam do zawirusowania mojego PC. Dziękuje za wszelkie wskazówki i rady w tym temacie. Pozdrawiam.

podaj jeszcze jaki masz system operacyjny…

bo jeżeli masz XP to możliwe, że Przywracanie Systemu ci zjada miejsce…

lub ewentualnie czy korzystasz z pakietu np. Norton System Works

Mam wina98 SE i nie korzystam z pakietu nortona.

dzieki za tak szybką reakcje na mojego posta.

pozdrawiam i czekam na dalsze wskazówki

poczytaj :arrow: TO

a jakiego masz antywira?

Szczerze mówiąc nic nowego do sprawy to nie wniosło…

Post 2

a jakie to ma znaczenie?


Update

Opcja :arrow: Zmień

Golden Finger

zrob skan pelny HDD scandiskiem lub innym narzedziem tego typu

np.

u mnie w podpisie masz link do takiego progsu

poczytaj

dajesz pelny skan EXTENDED

i powinna sie naprawic struktura przestrzenna dysku

zrob tazke

defragmentacje dysku

to na poczatek

jak to niepomorze bedziemy myslec dalej

:wink: :wink:

Wyczyść katalog C:\Windows\Temp i C:\Recycled

skandisk, defragmentacja, skan dlgdiag-iem nie spowodowały poprawy. W dalszym ciągu nie wiem co się stało z prawie pięcioma GB i najgorsze, że nie wiem jak to odzyskać…?

pozdrawiam

Możliwe, że “coś” ci generuje spore pliki “zapychacze”…

Użyj systemowej szukajki i wyszukaj wszystkie pliki np. powyżej 50 mb.

Potem oczywiście drogą eliminacji możesz dojść do winowajcy…

adpawl dzięki za sugestie przydała się usunąłem kilka zbędnych, a dużych plików i tym samym zwolniłem troche miejsca na dysku, ale generalnie nie oto mi chodziło. Wszak w dalszym ciągu pojemność dysku wynosi 35,2 GB a jeszcze dwa tygodnie temu miałem 40 GB. i nie mam zielonego pojęcia co mi zeżarło. prawie 5 giga. No i przede wszystkim jak to przywrócić…?

jeszcze jedno - co to za pliki: eu07-160704-unoff.rar.jc!, win 386.swp. Czy można je bezpiecznie usunąć bo zajmują bardzo dużo pamięci i jeśliby nie były potrzebne to z chęcia je wywale.

pozdrawiam

pierwszy - tymczasowy plik programu FlashGet (pobierany plik)

drugi - plik wymiany systemu windows