Malo fps a dobry Laptop czemu?

Witam Jak w temacie mam dobrego laptopa a w lolu na min mam raz 60 fps a przy akcji spada do 10 fps czemu Oto Moj laptop

 

laptop HP

Windown 8 64bit

Prosecor AMD a10-5750m with APU Radeon HD Graphics

Ram 16 gb 

Grafika AMD Radeon HD 8650G + 7670M DUAL graphics 

 

 

 

Czemu ja mam w lolu takie fps ??

 

Prosze O odpowiedzic Z Góry dzięki

Daleko się posunąłeś ze stwierdzeniem ‘dobry laptop’ - procesor ze średniej półki i karta graficzna z dolnej półki. Masz zainstalowane sterowniki do karty graficznej? Jeśli tak, to czy w ustawieniach nie masz czasem dla gry ustawionego oszczędzania energii? Możliwe, że gra działa na zintegrowanej grafice.

Nic w tym laptopie nie jest “dobre”, poza pamięcią RAM której jest dużo, ale w grach nawet połowa z tego jest niewykorzystana.

Zgadza się, laptop to szmelc. Typowa zabawka dla ludzi kompletnie nieobeznanych w temacie, którzy patrzą tylko na cyferki (16 GB RAM-u, gdzie większość typowych użytkowników nie potrafi wykorzystać 4). Mimo wszystko, nie powinien działać aż tak źle - ta karta (7670m) to poziom ciut więcej nad podkręconego Radeona HD 5570, który powinien radzić sobie z LOL-em na średnio-wysokich ustawieniach. A10-5750M nie jest jakimś demonem prędkości, ale nie powinien być wąskim gardłem w tym przypadku.

 

Na jakich ustawieniach grasz? Sterowniki są zaktualizowane? Czy masz włączone jakieś opcje, które zmniejszają zużycie energii? Z której karty korzysta LOL? Grasz na zasilaczu czy baterii? Laptop nie przegrzewa się? Sprawdź temperatury GPU i CPU podczas gry.