Mało fps na mocnym laptopie w GTA 5

Witam, mam problem z GTA 5, otóż gra działa w jakiś 20-25 FPS, gdzie inne gry typu Wiedzmin 3, BF1 hulają bez problemu na bardzo wysokich ustawieniach w 60 klatkach.
Mam najnowsze aktualizacje systemu i karty graficznej, laptop nie jest zaśmiecony, instaluje tylko oryginalne gry i programy, wszystkie zbędne aplikacje w tle są wyłączone, w ustawieniach karty jako domyślną mam Geforce, laptop chodzi w trybie najwyższej wydajności.

Specyfikacja laptopa:
Nazwa: MSI GV62 8RE
Karta: GeForce GTX 1060
RAM: 16GB
Procesor Intel Core i7-8750H CPU @ 2.20GHz 2.20 GHz
System: Windows 10 Home 64 bit

Ta grafika ma być ta moca w tym mocnym laptopie?? :stuck_out_tongue:

Słaba też nie jest, jakby nie było GTA nie ma jakiś kosmicznych wymagań i inne bardziej wymagające gry działają dobrze

GTA V, żeby było płynnie jak na PS4 to nie na tej grafice, zapomnij.

Nie rozumiem niby dlaczego? w ustawieniach mam spory zapas na grafice według tych ich obliczeń, pokazuje mi 4000mb/6100mb na bardzo wysokich ustawieniach.

Ale prawisz farmazony człowieku:

https://www.notebookcheck.net/Mobile-NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Laptop-Benchmarks-and-Specs.169547.0.html

@krespo123
Zainstaluj MSI Afterburner i pokaż na wykresach użycie podzespołów oraz temperatury.

Wykresy podczas gry. Po instalacji MSI Afterburner powinny pokazywać się albo wykresy, albo wartości liczbowe w rogu ekranu - nakładka na grę:

Pokaż screen z ustawień gry.

Obsadzona jest dobra grafika, nie widzę problemu z ustawieniami czy włączonego V-sync. Na każdych ustawieniach GTA V jest słabo grywalne? Nie ma poprawy jak wyłączysz lub zredukujesz miękkie cienie?

Ty to widzę masz pojęcie jak na GTS450 Q6600 wyciągałem ponad 30fps na singlu.

Ludzie ogarnijcie się, załóżcie lepsze okulary, nie wiem nie ćpajcie tyle czegokolwiek. Mi cały czas chodzi o granie w GTA5 takie płynne, że jeżeli coś zwalnia to albo awaria sprzętu, albo sterowniki zwalone. Nawet na dobreprogramy pisali,że GTX1060 to odgrzewany kotlet poniekąd tak te różne teksty tu można było zrozumieć. Nigdzie nie napisałem, że się nie da grac.

Dobra pobawiłem się trochę ustawieniami i udało mi się uzyskać 53-60 FPS. Największy wpływ na to miało wyłączenie całkowicie opcji MSAA i zredukowanie cieni na ile to możliwe.
Nie wiem z czego to wynika, bo na prawdę w innych tytułach, gra światła/cienie jest na wyższym poziomie i wszystko śmiga, a tu proszę takie cyrki.

Gra potrzebuje lepszej grafiki (GPU), a nie więcej VRAM.

To żeby było ciekawej w zalecanych ustawieniach do Red Dead Redemption 2, podana jest właśnie ta karta (1060GTX) :woman_shrugging:

W wymaganiach masz podawane zawsze podzespoły PCtowe, a GTX do PCta to nie ten sam GTX co w laptopie. GTX 1060 to nie to samo co mobilny GTX 1060. A tutaj mniej więcej masz informacje o ile jest gorszy: https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-6GB-vs-Nvidia-GTX-1060-Mobile/3639vsm164336

1060 w laptopie wcale nie jest taka zła. Do Desktopowej wersji dzieli ją głównie zegar niższy o 100 Mhz - mówimy o referencie, a nie autorskich konstrukcjach.

Porównanie

Na ustawieniach wysokich GTA V powinno działać bez problemu na 60 FPS. Niemniej ludzie ostatnio skarżą się na wydajność gry po kilku patchach.

P.S. Userbenchmark już wielokrotnie mnie zawiódł jeżeli chodzi o porównania. Nie wiem co tam się dzieje, ale czasami wyniki z są z tyłka wyciągnięte. Polecam też patrzeć na wyniki z ustawień wysokich. W laptopach procesory są słabsze od desktopowych odpowiedników i prowadzi to do mocnych rozbieżności gdyż pałeczkę na niskich ustawieniach przejmuje procesor.