Mało FPS-ów a bardzo dobry komputer

Witam mój komputer został zakupiony 5-6 miesięcy temu na początku chodzil dobrze ale i tak jak na jego parametry było mało fps w grach po jakims czasie było zaledwie 256 fps {około} w minecrafcie na słabych ustawieniach czy to wina ssd ponieważ mam na nim 88 gb miejsca tyle mi zostało a hdd mam czysty nwm ale proszę o pomoc i jeszcze mogę dodac ze gdy wlacze np. Vegas pro to wyswietla mi się czarny ekran ale to nie black screen bo odlacza mnie wgl od komputera i pisze brak sygnalu
Parametry komputera
Procek I7 6700K
Grafika NIVIDIA Geforce GTX 1070
Pamiec Ram 16 gb
Ssd nie znam nazwy mysle ze dobre bo kupione było w komputroniku , ssd ma 256 gb z czego 88 gb wolne
HDD tak samo nie znam nazwy ale jest pusty ponieważ wszystko co popierałem to na ssd wiem glupi jestem ale nie o tym teraz

Trochę ciężko wróżyć z fusów, przyczyn może być wiele. Ja sprawdziłbym w pierwszej kolejności czy w Twoim przypadku nie została aktywowana zintegrowana karta graficzna.

Jak wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną Intel HD

Chyba nie ale trochę dziwnie bo nie mam opcji preferowany procesor graficzny tak jak to jest w poradniku wiec nie wiem co mam zrobić proszę o odpowiedz i może mowie cos zle ale wydaje mi się ze mam tylko jedna karte graficzna ponieważ zobaczyłem w menadżerze urządzeń i była tylko jedna karta

sprawdź temperatury… HWMonitor

A zintegrowana karta graficzna jest wbudowana w procesor i jeśli masz INTEL Core i7 6700K to masz i kartę Intel HD 530

Na pytanie jak wyłączyć zintegrowaną kartę w BIOSie znajdziesz odpowiedź w Google.

Wszystkie temperatury w normie 30 stopni Ale TMPIN6 TMPIN5 TMPIN2 i Mainboard maja ponad 100 stopni

Zamieść tu zrzut ekranu, ale podczas grania.

Motherboard to płyta główna i to ona się gotuje! Sprawdziłbym radiatory na płycie i ew. chłodzenie. Jeśli wszystko wygląda ok, to płyta dogorywa.
Jaka to płyta? BIOS najnowszy?
TMPIN to symbol czujników temperatury, które są zainstalowane na płycie głównej. Każdy producent te czujniki oznacza inaczej.
Dodaj zrzut ekranu z np. HWMonitor’a, lecz podczas jakiegoś opciążenia np. graniem.
Wykonaj test stabilności jednostki programem OCCT. Jeśli pojawi się thermal throttling na CPU, to wymień pastę termoprzewodzącą na procesorze i wyczyść jego chłodzenie.
To są moje propozycje czynności, które możesz wykonać, lecz przyczyna może być inna. Trudno powiedzieć co [pwoduje takie temperatury. Powodów może być wiele.

Daje screena

Podaj jeszcze dokładny model płyty głównej i zasilacza.

Tu wszystko wygląda w normie. Temperatury powyżej 100 stopni to tak naprawdę wartości z czujników, które nie istnieją. W płycie głównej są czasami wolne miejsca na czujniki. Gdy nie są one używane widać takie właśnie wartości. Chipset płyty głównej w w tym wypadku to SYSTIN. Jest w normie. Pokaż jeszcze wartości z GPU i jak kolega marcin82 sugeruje model zasilacza.

Zaktualizuj sterowniki karty graficznej do najnowszych. Jak to nie pomoże to najpierw uzyj TEGO do ich odinstalowania w trybie awaryjnym i zainstaluj najnowsze sterowniki ponownie.

Podam zaraz Model plyty i zasilacza ale mam jeszcze jeden maly problem gdzie w biosie zmienić zintegrowana karte bo mam problem żeby znalesc cos do zmiany a i jeszcze jedno pytanko o motherboard bo kolega na gorze powiedział ze to plyta glowa i ze się gotuje to prawda ?

To jest stacjonarka. Nie ma sensu zmieniać żadnej grafiki, bo obraz daje ta, do której masz podłączony monitor. Inaczej. GTX 1070 ma priorytet w wyświetlaniu. Jeżeli włączyłaby się integra to nie miałbyś obrazu. Ustawienie priorytetu ma sens tylko w przypadku laptopów, gdzie dwie karty graficzne korzystają z tego samego wyjścia. Grafika Intela nie zaburza w tym przypadku działania GTX’a.

Nie gotuje się. To jest jakiś wolny czujnik producenta. Jeżeli temperatura jest taka sama pod obciążeniem, jak i na pulpicie to znaczy, że ten sensor nie podaje żadnych informacji, a 115 stopni to nie jest odczyt tylko taka interpretacja sygnału, a raczej jej brak przez oprogramowanie.

Wiesz co jak teraz tak patrze na komputer powiem ci ze to może być spowodowane tym ze jest dużo kurzu w srodku i zauwazylem tez ze w biosie mogę przyspieszyc swoje radiatory i to bardzo bo mam na standard a mogę na full speed a i mam jeszcze wejścia od grafiki i od plyty na tym od plyty pisze nie podlaczac

To dziwne. Myślałem, że jak nie ma odfczytu temperatury, toi software powinno - zamiast kosmicznych temperatur - pokazywać coś w rodzaju “N/A”, czyli Not Avaliable (niedostępne).

Powinno :slight_smile: ale nie zawsze tak jest. Jakby to była prawdziwa temperatura to tak czy inaczej kolega już dawno byłby bez komputera.

Nie przyspieszaj żadnych wiatraczków bo to nic nie da w Twoim przypadku.
Wyczyść kurz, zainstaluj nowe sterowniki od grafiki, zrób podstawową optymalizację systemu.

Odpal grę, pokaż screena z zasobów

Zależy od producenta. U jednego to temperatura powyżej 100 stopni, u innego ujemna w guście -50 i więcej. Wszystko zależy od tego jak zrobiona jest skala - wyższe wartości napięcia pokazują więcej stopni czy mniej.