Mało fps podczas oglądania seriali/filmów z dysku

Witam, dosłownie z dnia na dzień pojawił mi się problem z płynnościa odtwarzania seriali bezpośrednio z dysku twardego. Oglądanie czegokolwiek ONLINE nie przyspaża żadnych problemów.

Wygląda to po prostu tak, że zamiast płynnego obrazu mam klatkowany, myślę, że około 10-15 klatek/s. Nie da się w taki sposób nic oglądać. Kombinowałem już ze wszystkim co mi do głowy przyszło. Najdziwniejsze jest to, że do tej pory wszystko działało w 100% sprawnie i nagle się zaczęło. Zainstalowałem jedynie Acrobat Reader 11 i chyba od tego momentu się zaczęło. Oczywiście sprawdziłem czy usunięcie tego programu coś da, ale niestety bez zmian.

System: Win Xp SP3, .NET Framework 4.0, DX 9.0c, najnowsze stery do grafiki, wszystkie programiki typu Flash, Java zaktualizowane.

Kodeki: wcześniej estowałem na K-Lie Codec Pack 9.9 i 9.3 potem zmieniłem na CCCP najnowsza wer.

Odtwarzacze: SubEdit , VLC , Media PLayer Classic i jedynie na MPC zauważyłem jakąś poprawe, dopiero po zainstalowaniu CCCP, ale i tak nie wyciągam wiecej niż 20FPS.

Czyściłem system czm tylko się da, defragmentowałem wszystkie partycje, wyłączłem indexowanie plików na parycjach, zmieniałem rozmiar pliku stronicowania, czyściłem rejestr chyba po każdej ważnieszej zmianie w systemie i po każdej reinstalacji /zmianie kodeków.

Nie wiem czy można coś jeszcze zrobić.

Parametry kompa nie powinny powodować, aż tak dużego spadku płynności, zwłaszcza że wszystko inne działa bez najmniejszych problemów a i same seriale też działały bardzo dobrze do teraz.

Proc: Pentium Dual Core 1,86 ghz, 2 gb RAM, grafika zintegrowana ATI Radeon HD3470 256 Ram (Gram w World of Tanks i wyciągam po 25 fps, czyli bardzo dużo jak na taką kartę).

Kto ma pomysł co mogę jeszcze zrobić proszę pisać.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Możliwe, że jakiś kodek robi problemy. Odinstaluj wszystkie, uruchom ponownie komputer i zobacz co będzie. Może poszukaj innej paczki kodeków do zainstalowania, jakiejś wersji lite. Czasami klatkuje jak sterownik do grafiki robi problemy ale jak gra ci ładnie chodzi to chyba nie to. Sprawdź użycie procesora przy odtwarzaniu czy przypadkiem nie jest na 100%. Wyłącz odtwarzanie za pomocą GPU. Tyle moich pomysłów.

Zużycie procesora ok 10%, RAMu też prawie nic nie zżera. A jak wyłączyć odtwarzanie przez GPU ?

Edit:

Hmmm bardzo bardzo dziwna sprawa, włączyłem sobie w Media Player Classic i mam mało fps, ale jak do tego włączę od razu w SubEdit ( nie wyłączając MPC) to mam płynny obraz. Przypadkiem to zauważyłem. Na pasku zadan pojawiły mi się 2 ikonki kodeków odpowiadające za osbługę formatu .mkv, LAV Spliter i Haali Media Spliter, widocznie się jakoś uzupełniają. Dziwny sposób, ale ważne, że działa.