Mało FPS w grach, modernizacja?

(Revax97) #1

Witam, mój sprzęt to:

• AMD Phenom II X4 945

• 8,00GB 1-Kanałowy DDR3 @ 673MH GoodRam

• MSI 760GM-P23(FX)

• Sparkle GeForce GTX 560 SE 1023MB

• 750GB Seagate ST3750525AS

• Windows 7 Ultimate 64-bit

• Logic 500W

• Obudowa akyga gamer X

Ostatnio komputer niemile zaskakuje mnie niskimi wartościami FPS, gry sie przycinają, co jest bardzo uciążliwe, nawet po zastosowaniu niskich ustawień. Czego prawdopodobnie to wina?

Myślałem o lekkiej modernizacji, mianowicie wymiana płyty głównej na jakąś z półki MSI Z97 lub czegoś podobnego a do tego procesor intela i5, co o tym myślicie?

Z góry dziękuje!

(Marcin1025) #2

Podaj budżet jaki możesz przeznaczyć na modernizację.

A po za tym zasilacz kwalifikuje się do wymiany,gdyż jest z czarnej listy.

(neXt___) #3

Powinieneś był napisać o jakie gry chodzi.

(Revax97) #4

Skyrim lekko zmodowany, ostatnio próbowałem także pograć w The Forest na multi, na niskich detalach ale grało się okropnie.

Części, które wymieniłem wyniosą mnie około 1000zł, więc tyle mam przeznaczone na sprzęt, w późniejszym czasie mogę dozbierać na coś jeszcze.

(neXt___) #5

sterowniki zaktualizowane? jak wypadają temperatury w stresie, podczas gry?

(Revax97) #6

Pewnie, że zaktualizowane. temperatury bez stresu(speccy):

Procesor : 50

Płyta : 44

Grafika: 50

W czasie gry:

Pr: 51

pł: 46

Graf: 70

Sprawdzane po 15-20 minutach grania w skyrim w pomieszczeniu więc nie miał dużo do ładowania.

Po dłuższej grze

Pr: 56

pł: 48

Graf: 71

Po zminimalizowaniu temperatury szybko spadają

(neXt___) #7

Jak Ty to sprawdzałeś? Pobierz HWMonitor, włącz i graj przez jakiś czas.

(Revax97) #8

Jest napisane, czym sprawdzałem i wyniki są prawie identyczne.

(igrek) #9

Stawiałbym na słabą kartę graficzną, na moim stacjonarnym (patrz podpis) Skyrim śmiga na wysokich detalach bez problemu.

(Revax97) #10

kolego nasze karty graficzne są porównywalne, więc dlaczego stawiasz na nią.

(CrisPL) #11

Ten zasilacz z miejsca do wymiany i być może przyczyna.

(neXt___) #12

@igrek, karta nie ma prawa być tu problemem (w każdym razie, jej wydajność), bo 560SE to wciąż dobra karta.

@Tekuu, speccy podaje aktualną temperaturę procesora, a nie maksymalną - dlatego pytałem jak to sprawdzasz. Jeśli robisz tak, że minimalizujesz grę i sprawdzasz temperaturę, to robisz to w zły sposób, ponieważ już wtedy karta może się ochłodzić o kilka stopni.

Zasilacz nie jest markowy i może powodować problemy ze stabilnością i wydajnością komputera. Powinien zostać wymieniony w trybie natychmiastowym. Spojrzałbym również na system - czy nie jest zasyfiony, zaśmiecony. Jeśli gra dawniej działała poprawnie, a dopiero od jakiegoś czasu działa gorzej, to problem może tkwić właśnie tam. Utworzyć nową partycję, zainstalować na niej system, zakatualizować go, wrzucić sterowniki i grę, a następnie sprawdzić czy problem wciąż występuje.

Zmiana na i5 to ogółem dobra decyzja, przyrost wydajności w grach na pewno byłby ogromny, ale jeśli to system jest niesprawny, wymiana nie dała by tak wiele.

(Revax97) #13

Dziękuję za odpowiedzi!