Mało FPS w grach, modernizacja?

Witam, mój sprzęt to:

 

  • AMD Phenom II X4 945

  • 8,00GB 1-Kanałowy DDR3 @ 673MH GoodRam

  • MSI 760GM-P23(FX)

  • Sparkle GeForce GTX 560 SE 1023MB

  • 750GB Seagate ST3750525AS

  • Windows 7 Ultimate 64-bit

  • Logic 500W

  • Obudowa akyga gamer X

 

Ostatnio komputer niemile zaskakuje mnie niskimi wartościami FPS, gry sie przycinają, co jest bardzo uciążliwe, nawet po zastosowaniu niskich ustawień. Czego prawdopodobnie to wina?

Myślałem o lekkiej modernizacji, mianowicie wymiana płyty głównej na jakąś z półki MSI Z97 lub czegoś podobnego a do tego procesor intela i5, co o tym myślicie?

Z góry dziękuje!

Podaj budżet jaki możesz przeznaczyć na modernizację.

A po za tym zasilacz kwalifikuje się do wymiany,gdyż jest z czarnej listy.

Powinieneś był napisać o jakie gry chodzi.

Skyrim lekko zmodowany, ostatnio próbowałem także pograć w The Forest na multi, na niskich detalach ale grało się okropnie.

Części, które wymieniłem wyniosą mnie około 1000zł, więc tyle mam przeznaczone na sprzęt, w późniejszym czasie mogę dozbierać na coś jeszcze.

sterowniki zaktualizowane? jak wypadają temperatury w stresie, podczas gry?

Pewnie, że zaktualizowane. temperatury bez stresu(speccy):

 

Procesor : 50

Płyta : 44

Grafika: 50

 

W czasie gry:

Pr: 51

pł: 46

Graf: 70

 

Sprawdzane po 15-20 minutach grania w skyrim w pomieszczeniu więc nie miał dużo do ładowania.

 

Po dłuższej grze

Pr: 56

pł: 48

Graf: 71

 

Po zminimalizowaniu temperatury szybko spadają

Jak Ty to sprawdzałeś? Pobierz HWMonitor, włącz i graj przez jakiś czas.

Jest napisane, czym sprawdzałem i wyniki są prawie identyczne.

Stawiałbym na słabą kartę graficzną, na moim stacjonarnym (patrz podpis) Skyrim śmiga na wysokich detalach bez problemu.

kolego nasze karty graficzne są porównywalne, więc dlaczego stawiasz na nią.

Ten zasilacz z miejsca do wymiany i być może przyczyna.

@igrek, karta nie ma prawa być tu problemem (w każdym razie, jej wydajność), bo 560SE to wciąż dobra karta.

@Tekuu, speccy podaje aktualną temperaturę procesora, a nie maksymalną - dlatego pytałem jak to sprawdzasz. Jeśli robisz tak, że minimalizujesz grę i sprawdzasz temperaturę, to robisz to w zły sposób, ponieważ już wtedy karta może się ochłodzić o kilka stopni.

Zasilacz nie jest markowy i może powodować problemy ze stabilnością i wydajnością komputera. Powinien zostać wymieniony w trybie natychmiastowym. Spojrzałbym również na system - czy nie jest zasyfiony, zaśmiecony. Jeśli gra dawniej działała poprawnie, a dopiero od jakiegoś czasu działa gorzej, to problem może tkwić właśnie tam. Utworzyć nową partycję, zainstalować na niej system, zakatualizować go, wrzucić sterowniki i grę, a następnie sprawdzić czy problem wciąż występuje.

Zmiana na i5 to ogółem dobra decyzja, przyrost wydajności w grach na pewno byłby ogromny, ale jeśli to system jest niesprawny, wymiana nie dała by tak wiele.

Dziękuję za odpowiedzi!