Mało fps w grach przy całkiem niezłym laptopie

(Karamazow) #1

Hej sprawa ma się tak, że posiadam laptopa sony vaio jego specyfikacja to :
intel core i7 3632 qm cpu @ 2.20 ghz 2.20 ghz
8gb ramu
radeon hd 7650m

I taki Resident Evil zero hd remaster hula mi na 23 fps. Sterowniki mam najnowsze, ustawienia prócz najwyższej rozdzielczości na low …

(lordjahu) #2

To daj mniejszą rozdzielczość.

(Karamazow) #3

ale czemu kiedy widzę na YouTubie jak ludzie odpalają na słabszych pecetach gry na wyższych ustawieniach i działa im płynnie. Wierzę ,że to problem do naprawienia bez utraty jakości grafiki

(Seba228215) #4

Masz starszego Radeona. I fpsy poprawi niższa rozdzielczość.

(Karamazow) #5

nie da się tego jakoś podkręcić?

(lordjahu) #6

Nie wiem na czym odpalają, ale masz słabą kartę graficzną. Na jakiej rozdzielczości grasz ?

(Karamazow) #7

1920x1080

(lordjahu) #8

A jego bazowa to 1366x768. Zmniejszaj.

(Karamazow) #9

bazowa czego? karty czy gry?

(lordjahu) #10

Lapka. Po co ustawiać większą niż monitor ? Toż to ewidentnie zmniejsza płynność i jakość, tym bardziej przy tej grafice.

(Karamazow) #11

zmniejszenie rozdzielczości poprawiło wynik fpsów raptem o 5,6? z 22 zrobiło się 27. Problem musi tkwić gdzieś indziej…

(lordjahu) #12

Więcej nie dostaniesz. To słaba karta graficzna.

Sterowniki graficzne zainstalowane ?

(Longhorn2009) #13

Karta wolniejsza od współczesnych kart zintegrowanych Intela. Nie wymagał bym od niej za wiele. Wyniki innych zdają się potwierdzać, że na więcej jak 30fps nie masz co liczyć.

(Karamazow) #14

nie było sterowników odpowiednio przypisanych do tego akurat modelu (nawet na oficjalnej stronie) i auto wykrywacz polecił mi zainstalowac sterowniki dla 7500/7600 series

(Seba228215) #15

Rozumiem autodetect ze strony amd ? Tak ?

(Karamazow) #16

tak

(Seba228215) #17

To teraz laptopy głównie nie mają rozdzielczości powyżej 1366x768 . Dlatego siła rzeczy nie możesz mieć fullhd , jak ustawiłeś.

(lordjahu) #18

http://support.amd.com/en-us/download

Notebook graphics -> Radeon HD Series -> Radeon HD 7600M Series -> twój system operacyjny