Mało fps w grach przy całkiem niezłym laptopie

Hej sprawa ma się tak, że posiadam laptopa sony vaio jego specyfikacja to :
intel core i7 3632 qm cpu @ 2.20 ghz 2.20 ghz
8gb ramu
radeon hd 7650m

I taki Resident Evil zero hd remaster hula mi na 23 fps. Sterowniki mam najnowsze, ustawienia prócz najwyższej rozdzielczości na low …

To daj mniejszą rozdzielczość.

ale czemu kiedy widzę na YouTubie jak ludzie odpalają na słabszych pecetach gry na wyższych ustawieniach i działa im płynnie. Wierzę ,że to problem do naprawienia bez utraty jakości grafiki

Masz starszego Radeona. I fpsy poprawi niższa rozdzielczość.

nie da się tego jakoś podkręcić?

Nie wiem na czym odpalają, ale masz słabą kartę graficzną. Na jakiej rozdzielczości grasz ?

1920x1080

A jego bazowa to 1366x768. Zmniejszaj.

bazowa czego? karty czy gry?

Lapka. Po co ustawiać większą niż monitor ? Toż to ewidentnie zmniejsza płynność i jakość, tym bardziej przy tej grafice.

zmniejszenie rozdzielczości poprawiło wynik fpsów raptem o 5,6? z 22 zrobiło się 27. Problem musi tkwić gdzieś indziej…

Więcej nie dostaniesz. To słaba karta graficzna.

Sterowniki graficzne zainstalowane ?

Karta wolniejsza od współczesnych kart zintegrowanych Intela. Nie wymagał bym od niej za wiele. Wyniki innych zdają się potwierdzać, że na więcej jak 30fps nie masz co liczyć.

nie było sterowników odpowiednio przypisanych do tego akurat modelu (nawet na oficjalnej stronie) i auto wykrywacz polecił mi zainstalowac sterowniki dla 7500/7600 series

Rozumiem autodetect ze strony amd ? Tak ?

tak

To teraz laptopy głównie nie mają rozdzielczości powyżej 1366x768 . Dlatego siła rzeczy nie możesz mieć fullhd , jak ustawiłeś.

http://support.amd.com/en-us/download

Notebook graphics -> Radeon HD Series -> Radeon HD 7600M Series -> twój system operacyjny