Mało fps w grach

Cod 4 demo ustawienia mimimalne już nic nie mogłem wyłączyć rozdziałke nawet dałem na 640/480 i się strasznie tnie idzie po 8fps ,age of empires 3 20 fps wszystko wyłączone… cod uo i cod 1 wszystko wyłączone idzie po 70 fps w budynkach na zewnątrz mniej zależy jeszcze w jakim miejscu. Wynik w 3d mark 03 koło 6000 punktów (ludzie z geforce 6200 mają po 7000) Mój komp to intel 2,6ghz wykręcony do 2,8

geforce 6800xt (takty 400 rdzeń i 870 mhz pamięć,256 bitowa szyna pamięci) 768 mb ram,forton 350w.Co jest przyczyną takiego stanu ,że mam tak mało fps? prosze o pomoc.Już testowałem zmiane sterowników itd…

To może ci grafa siadła…?!

Oczyść rejestr, przeskanuj komputer.

Ile masz pamięci ram?

:roll:

hmm… może coś spierdzieliłeś w podkręcaniu :stuck_out_tongue:

Jaki masz system operacyjny?

Wymagania minimalne:

Procesor: Intel Pentium 4 2.4 GHz lub AMD Athlon 64 2800+ bądź procesor 1.8Ghz Dual Core

RAM: 512MB RAM (768MB dla Windows Vista)

Przestrzeń na dysku: 8GB

Karta Graficzna: NVIDIA Geforce 6600 lub ATI Radeon 9800Pro

Wymagania zalecane:

Procesor: 2,4GHz Dual Core

RAM: 1GB RAM (2GB dla Windows Vista)

Przestrzeń na dysku: 8GB

Karta Graficzna: NVIDIA Geforce 7800 lub ATI Radeon x1800

win xp sp2 .Wczoraj robiłem test jeszcze takim programem do tesotwania kart graficznych Video Card Stability Test i wyszło mi 580 punktów kiedy normalny wynik dla mojej karty to coś koło 1300 punktów.

Wymagania spełniam przecież cod 4 a nawet to ludzie z radeonem 9500 mają więcej fps na minimalch już nie mam pojęcia co to może być;/

“odkręć” proca, przeczyść dokładnie system i zoptymalizuj, przeinstaluj sterowniki itd…

Przeskanuj komputer.

tym albo tym

Nie mam wirusów ,już prubowałem ze sterownikami, proc odkręcony jest jeszcze gorzej ;/ No nie wiem co robić chyba czas zmienić tego kompa całkiem może po formacie będzie lepiej ale zdaje mi się ,że to jakieś ustawienia sterowników karty graficznej albo biosu za tym stoją … ehh

spróbuj zresetować bios

Możesz jeszcze zweryfikować poprawność instalacji sterowników takim programem:

http://www.republika.pl/kloss_resource/ … Viewer.exe

(pochodzi z DirectX9 SDK).

Obejrzyj czy są dostępne wszystkie właściwości, które obsługuje Twoja karta (np. w starej karcie GF-4 MX440 sterownik 56.73 nie obsługiwał Vertex Shadera), może masz podobną sytuację.

Jak tym się posłużyć? reset biosu dalej to samo.

To ja troche odświeże temat…

Mam e4400, 8800gts 320mb, 2gb patriot 800mhz. W 3dmarku 06 mam 8149pkt (nic nie podkręcałem) - czy to poprawny wynik? Wydaje mi się że gry powinny mi chodzić lepiej… w sumie żadna z gier w ktore gralem mi sie nie zacinała, ale np. 40fps w cod4, bioshock, oblivion, to troche za mało wydaje mi się. W g3 mam 20-30fps podczas walki, poza miastem 70…

mało mój kolega na radeonie 2900 ma 600 fps w budynkach tylko nie wiem na jakich detalach.Przeczytaj mój temat może tobie jakaś z rad pomoże bo mi nic nie dały jak mam 8fps w cod 4 tak dalej mam.Aha dalej czekam na odp. Kloss-J23 w sprawie tego jak się posługiwać tym programem.

Mi się wydaje że też mam mało FPSów w CS 1.6

Wyświetla mi 60FPS, sprzęt w opisie.

Obsługa nie jest jakaś skomplikowana, ale wymaga pewnej wiedzy (nie jest to żaden benchmark) . Włącz program, menu widok, przełącz na AllCaps. Dzięki temu program pokaże również te właściwości, których Twoja karta nie wspiera (w przeciwnym razie pokazuje tylko te obsługiwane). Na koniec musisz porównać właściwości podane przez program z tymi w dokumentacji Twojej karty (w przypadku nieprawidłowej instalacji sterowników lub nieprawidłowych sterowników okaże się, że jakaś opcja jest niedostępna, pomimo, że dokumentacja podaje, że jest obsługiwana).

Na początek DirectX Graphics Adapters, NazwaTwojejKarty, D3D Device Types, HAL, Caps. Tutaj m.in możesz sprawdzić wersję Vertex Shadera (VertexShaderVersion), Pixel Shadera (PixelShaderVersion). Trochę tego jest, więc trzeba poszukać. Gdybyś czegoś nie mógł znaleźć, to daj znać.

Program podobny, ale dla OpenGL:

http://www.ozone3d.net/gpu_caps_viewer/

ok sprawdze to thx.W cs to z tego co wiem trzeba dać odświeżanie monitora na 100hz i jakieś komendy wpisać wtedy 100fps jest i każdy wyciągnie tyle nie wiem dlaczego akurat tyle (wiem ,że silnik q3 ma błędy na 333 fps i 125 ale cs to nie wiem )

600fps? chyba 60? 600 nie możliwe ;] Tyle to nawet w 3dmarku 01 nie mam, heheh.

@neon

musisz ustawić w configu :slight_smile: choć dla cs’a więcej niż 60fps imo nie trzeba, i tak nie zauważysz różnicy.

lol?

Jak Ty sądzisz że nie ma różnicy w grze pomiędzy 60fps a np. 250fps to chyba nigdy nie grałeś w CS’a.

To że nie potrzeba do płynnej gry więcej niż 60fps nie oznacza że nie odczujesz różnicy podczas gry, bo różnica jest i to duża!!

Hm… jaki jest sens w tym zdaniu? do plynnej gry nie potrzeba wiecej niz 60fps, wiec jaka roznice odczuje powyzej 60fps?

Ważne żeby nie spadało poniżej tej wartości podczas ostrej wymiany ognia, granatów itp… już bardziej bym się zatroszczył o ping, tu każdy ms może mieć znaczenie.

Jak już mówiłem, to się zmienia w configu, a dokładniej

fps_max 500

fps_modem 500

developer 1

Dobrze jest też wyłączyć synchronizacje pionową

Pulpit > Wlasciwosci > ustawienia > Zaawansowane > nazwa karty graficznej > ustawienia wydajnosci i jakosci > synchronizacja pionowa wylaczona