Mało fps w grach

(Polipek) #1

Czołem,

od pewnego czasu mam problem z FPS w grach (głównie CS:GO), wcześniej mój komp na luzie wyciskał 300 fps na wszystkich mapach, po jakiejś aktualizacji windowsa 10 (nie mogę zrobić formatu żeby zmienić na win 7 swoją drogą), moje fps wynoszą max 120, na niektórych mapach poniżej 100…

Model mojego komputera to HP 500-502nw.

Podzespoły:

Płyta główna Memphis2-S

Intel Core i5 4460

RAM 8gb

Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 745

(pionner) #2

Sterowniki aktualne?

Swoją drogą po co to parcie na FPS? Wiesz, że więcej niż 60 i tak ci monitor nie wyświetli? Stałe 60 klatek to wszystko czego potrzebujesz.

(szyszek2121) #3

Oj z tym się nie mogę zgodzić. Sam mam monitor 60 Hz i widać różnicę między 60 a na przykład 100FPS. Możliwe że widać to tylko w mojej głowie aczkolwiek w CSGO poniżej 100FPS gra mi się nie przyjemnie, więc chyba coś w tym jest.

(pionner) #4

Wiec siedzi w twojej głowie. Technicznie nie ma po prostu możliwości, żeby było inaczej.

(sensu) #5

Procesor graficzny generuje obraz ze zmienną szybkością, natomiast monitor wyświetla go ze stałą.

Mając więcej FPS monitor ma możliwość wyświetlenia późniejszej dostępnej klatki i dlatego wykonywane w grach ruchy są płynniejsze.

Oczywiście nadal będzie duża różnica między monitorem 60Hz i 144Hz, ale zawsze lepiej mieć więcej FPS nawet grając na monitorze 60Hz.

(Polipek) #6

Stery zaktualizowane

(szyszek2121) #7

A ustawiłeś sobie najwyższy priorytet na CS’a i tak samo w opcjach uruchamiania na steamie ?