Mało fps w grach

Czołem,

od pewnego czasu mam problem z FPS w grach (głównie CS:GO), wcześniej mój komp na luzie wyciskał 300 fps na wszystkich mapach, po jakiejś aktualizacji windowsa 10 (nie mogę zrobić formatu żeby zmienić na win 7 swoją drogą), moje fps wynoszą max 120, na niektórych mapach poniżej 100…

Model mojego komputera to HP 500-502nw.

Podzespoły:

Płyta główna Memphis2-S

Intel Core i5 4460

RAM 8gb

Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 745

 

Sterowniki aktualne?

Swoją drogą po co to parcie na FPS? Wiesz, że więcej niż 60 i tak ci monitor nie wyświetli? Stałe 60 klatek to wszystko czego potrzebujesz.

Oj z tym się nie mogę zgodzić. Sam mam monitor 60 Hz i widać różnicę między 60 a na przykład 100FPS. Możliwe że widać to tylko w mojej głowie aczkolwiek w CSGO poniżej 100FPS gra mi się nie przyjemnie, więc chyba coś w tym jest.

Wiec siedzi w twojej głowie. Technicznie nie ma po prostu możliwości, żeby było inaczej.

Procesor graficzny generuje obraz ze zmienną szybkością, natomiast monitor wyświetla go ze stałą.

Mając więcej FPS monitor ma możliwość wyświetlenia późniejszej dostępnej klatki i dlatego wykonywane w grach ruchy są płynniejsze.

Oczywiście nadal będzie duża różnica między monitorem 60Hz i 144Hz, ale zawsze lepiej mieć więcej FPS nawet grając na monitorze 60Hz.

Stery zaktualizowane

A ustawiłeś sobie najwyższy priorytet na CS’a i tak samo w opcjach uruchamiania na steamie ?