Mało fps w gta v

dzien dobry mam problem mam mało fps w gta v na laptopie y50 70 z gtx 960m i intel i7 4720HQ 2.60ghz
i w gta v mam 30 fps czasem 40 a nawet 15 gta v powinno mi tak chodzi jak na filmiku tym https://www.youtube.com/watch?v=P5YRu5Fa_Sg a nie chodzi tak jak mogło by byc tak jak na filmiku ze gosc ma 80 fps na najmniejszych ustawieniach

albo jak ustawic karte nvidia jako domyslna karta zeby wszystko sie właczało na karcie nvidii

  1. Zapewnij laptopowi dobry dostęp do powietrza - w końcu musi czymś oddychać. Ale daruj sobie podkładki chłodzące bo to gónwo. Z doświadczenia wiem, że najlepsza jest… duża tekturowa wytłaczanka do jajek. Obrazek - klik

  2. Przeinstaluj sterowniki karty graficznej.

  3. Wiem, że często cuda potrafią zdziałać zwykłe ustawienia PostFX. Ustaw na średnie - różnica w grafice niwielka lub niezawuważalna, ale zdarza sie ze zmiana na Wysokie z jakiegoś powodu bardzo obciąża grafikę.

Jeśli wszystkie sterowniki i runtime’y masz poinstalowane poprawnie to NVIDIA załącza się automatycznie gdy odpalasz grę.

Szukałem w necie laptopa y50 70, nie pomogę.

Włącz wyświetlanie na OSD także taktowań układu graficznego i CPU + temperatury. Zaobserwuj czy w czasie spadków ilości klatek maleje także taktowanie. To sugerowałoby throttling.

a jak to sie robi?

i co to grozne

mam laptopa to nie wiem czy da sie takie cos włączyc

a przez co moge miec mało fps na takim dobrym laptopie skoro mam gtx 960m i i7??

jest mało fps az odechciewa sie grac

Rozwiązaniem jest podłączenie ladowarki chyba

Przez to, że ten laptop jest dobry tylko w Twojej ocenie. Obiektywnie grafika ma poziom kilkuletniej budżetowej 750TI, musisz więc dostosować ustawienia w kierunku niskich, nie wysokich podpowiem.

Dodatkowo podaj temperatury, czy gra na HDD, czy SSD, ile RAM.

Podpięcie ładowarki, rzecz oczywista, wpłynie na wydajność, bo na baterii zwykle laptop ma niższe osiągi -oszczędza energię.

Ok dysk hdd szybkosc to 4/3 mb chyba czasem wiecej nie znam temperatur 8 gb ram

Nowoczesny komputer to ma jakieś takie parametry.


Kartę graficzna masz starą, jak na dzisiejsze wymagania, Poustawiaj gry, na niskie, na średnie.
I kup SSD.
A do mierzenia Crystal disk mark

Uruchamiasz np. w GPU-Z logowanie parametrów do pliku log. Będziesz mieć jasną informację czy spadają taktowania, jak wyglądają temp. itd. Spadek fps najpewniej jest jak mówiłem wywołany przegrzewaniem laptopa i spadkiem taktowań. Niepotrzebnie szukana jest przyczyna w dysku. Dysk nie jest bezpośrednio odpowiedzialny za rendering grafiki.
GTA V to gra o niedużych wymaganiach z 9800GT w min. specs, więc twój laptop pomimo kilku lat powinien sobie z nią radzić. Gdyby okazało się, że sprzęt się przegrzewa (procesor czy GPU) to masz do konserwacji układ chłodzenia łącznie z wymianą pasty + termopady.

Ale lagi mam jak jezdze autem bardziej

Jak chodzę to nie

I fpsy spadają

Wymień laptop, to pomoże, bo obecnie nie chcesz nam umożliwić pomocy Ci w inny sposób.

Nie podałeś temperatur, nie zrobiłeś kompletnego benchmarku dysku, nie podałeś ustawień, nie podałeś też obciążenia (nawet z poziomu menadżera Windowsa można cpu/gpu/dysk sparwdzić), jakie masz przy lagach… ile FPS ma “lag” etc.

W tej sytuacji: wymień laptopa, to pomoże. :wink:

moge podac szybkosc dysku z menadzera zadan ale nie ma temperatur tam gdy patrzałem testy tego laptopa z jego starszym bratem to ten miał jakoms temperature całą 44 stopnie w wiedzminie 3 ale nie wiem jak sprawdzic temperatury gpu i cpu i dysku