Mało FPS w minecraft

Witam, mam problem z FPS w minecraft. Mianowicie trzymają mi się one w okolicach 60, bardzo często jednak spadają do 10 przez co granie jest dosyć uciążliwe bo to widać i dosyć mocno przeszkadza. Gra potrafi czasami złapać laga na ok 0.5s przy stawianiu klocka. Gram na laptopie z:
-Intel Core I5 5300HQ
-GeForce 960M + Zintegrowana
-12GB RAM

Bez problemu gram na tym laptopie w gry jak GTA V czy WIEDŹMIN 3 więc coś musi być nie tak

Co już zrobiłem:
-Zwiększyłem w opcjach javy pamięć do 6GB
-Ustawiłem pliki stronnicowania na SSD jak i HDD na ok 4GB każdy.
-Zaaktualizowałem sterowniki obu kart.
-Zaaktualizowałem jave
-Zmieniałem ustawienia gry (najwyższe/najniższe nie robi to różnicy)

Jak widać, nadal tu jestem bo nic nie pomogło, proszę o pomoc bo jest to dosyć uciążliwe. Z góry dziękuję :slight_smile:

To jeszcze odpal grę i włącz w tle HWmonitor który będzie badał temperatury. Po godzinie grania wrzuć wyniki.

Proszę to USUNĄĆ, dla bezpieczeństwa sprawdź tez kondycję dysków, ale zamykanie na siłe pliku stronicowania bym raczej obstawiał jako kłopot.

1 polubienie

Plik stronicowania tylko SSD (na HDD spowalnia pracę systemu).
Zainstaluj Optifine’a i sprawdź, czy są dalej te lagi.

Jeszcze pytania kontrolne:
O jakiej wersji MC mówimy?
Czy modowany?

1 polubienie

Masz zainstalowany OptiFine?
Jaka wersja?
Oryginalny czy pirat?
Masz jakieś mody?

OptiFine czy bez, działa tak samo, każda wersja, Vanilla

W ustawieniach grafiki(w mc) ustaw FPS na “Nielimitowane” poprostu przesuń na max i renderowanie pomiędzy 12-16. Mam tylko 8 gb ram, i5 8 gen i GeForce GTX 1050 Ti.

Mam tak Nielimitowane i renderowanie na 12. Żadne ustawienia (na optifine też) nie robią różnicy