Mało miejsca-malejąca ilość dostępnej pamięci tel android

Witam serdecznie, posiadam tel gsm motorole defy posiada ona 2gb pamięci wbudowanej + 2 gb karta która mam i pojawił się problem jak w temacie: maleje ilość pamięci…

Co z tym fantem zrobić, posiadam androida 2.2.2 Czytałem po necie, że przywrócenie ustawień fabrycznych zbyt wiele nie da, jakie kroki podjać.

PS: Jakim programem mogę zgrać z swojego telefonu kontakty, ponieważ nie mam zamiaru przepisywać wszystkich, lub utracić ich i prosić wszystkich o numer od początku. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź! Chciałbym mieć na komputerze możliwość zrobienia kopii zapasowej numerów telefonów, jest to możliwe i posiadanie kopii na poczcie czy gdzieś, pozdrawiam i życzę wszystkim dobranoc! :slight_smile: :wink:

Masz androida więc podłącz telefon do wifi i włącz synchronizacje wszystkie kontakty/kalendarz/i aplikacje pobrane z Google Play zostaną zapisane na Twoim koncie Google (adres email, który podałeś lub założyłeś podczas pierwszej wizyty w Google Play) następnie po zresetowaniu telefonu aby odzyskać kontakty i aplikacje podaj w telefonie swój mail i hasło i android sam się synchronizuje i pobierze kontakty i cala resztę znowu na telefon. Inna opcja to soft od motoroli pewnie jakiś dali w nim też jest opcja backupu, ale o tym nie powiem bo nie używam takich rzeczy.

Po 1. odinstaluj niepotrzebne appki.

Po 2. Zainstaluj sobie aplikacje App2SD z GP, która pokaże ci które aplikacje można przenieść na kartę pamięci, a które nie.

Po 3. Zainstaluj sobie Cache Cleaner z GP, który wyczyści telefon z pozostałości po aplikacjach.

Backup aplikacji może zrobić appka App Backup and Restore z GP - wymagana większej karty pamięci na pliki instalacyjne, backup smsów SMS Backup and Restore, backup rejestru połączeń wykonasz Call Log Backup. Kontakty najlepiej przekopiować na konto google i zrobić kopię do pliku metodą kontakty -> import/eksport -> import do pliku na kartę pamięci.

WIPE racze średnio pomoże, prędzej pełna reinstalacja systemu bo być może masz gdzieś jakiś błąd.

telefon poleciał na gwarancje do producenta - niech się martwią, mam nadzieje, że jak wróci z naprawy gwarancyjnej, będzie śmigał jak Tu-154 :x :lol: