Mało miejsca na C po wgraniu XP

Witam.

Po sformatowaniu C i ponownej instalacji XP na partycji 20gb na dysku zostaje 1,8gb wolnej przestrzeni. Dlaczego tak się dzieje? Stawiałem system wiele razy ale nie spotkałem się z czymś takim.

Help.

A jaki rozmiar ma ta partycja po instalacji systemu?

Co zajmuje na niej tyle miejsca?

Powiem szczerze, ze nie mam pojęcia dlaczego tak jest, ale polecam okroić XP nlite’m, ponieważ jest sporo składników i sterowników, które można wywalić, dzięki czemu oprócz tego, że system mniej zajmuje miejsca na płycie, dzięki czemu dodatkowo możesz sobie dorzucić jakieś skórki i aktualizacje(gotową paczkę z większością aktualizacji można pobrać ze strony windowsmx.pl) to jeszcze mniej miejsca zajmuje na dysku i zabiera mniej ramu i procesora, dzięki czemu szybciej działa i w dodatku szybciej się instaluje. Ja jak koriłem XP to z tego co pamiętam wykroiłem 100 mega z groszami i zainstalował się w dwadzieścia minut, a przed “kastracją” instalował się coś około 35 minut, ale to bez aktualizacji. Jak doda się aktualizacje, to wiadomo, że trochę dłużej będzie się instalował niż 20 minut, to trochę czasu będzie potrzebować na zainstalowanie wszystkich poprawek, jakie się zintegrowało.

Może przez przypadek zainstalowałeś 2 kopie xp na c: ?

No nie wiem sam Panowie, dziwne to jest. Odnosze takie wrażenie jakby dysk w ogóle sie nie sformatował. :expressionless: 8GB zajmuję od razu “documents/settings” a “program files” od razu 2gb i znajdują sie tam programy które wcześniej były normalnie zainstalowane na hdd :?

Ps. w pierwszym poście napisałem, ze partycja ma 20gb. Błąd, 14gb ma pomyliłem sie :wink: no ale to nie takie istotne

Skoro się nie sformatował to może jakiś problem z dyskiem.

Na początek proponuję w konsoli

chkdsk c: /F

Sprawa opanowana. Wgrałem system jeszcze raz i jest w porządku. Nie wiem co było przyczyną mojego problemu i w sumie nie chcę już tego wyjaśniać. Fakt faktem, ze było to bardzo dziwne.

Pozdrawiam!