Mało pamięci w karcie graficznej (radeon5000) (amd)

Witam, 
Mam problem z kartą graficzną, ponieważ mam kartę 2gb, a mam udostępioną do gier 512mb… 
To jest wina, że mam 4gb ram? Inni mają 2 gb i mają udostępioną pamięć wideo 2gb, a ja 4 razy mniej … proszę o pomoc i dziękuję za wsparcie :slight_smile:

radeon5000.png

Po pierwsze - Twój post to jeden wielki chaos.

Po drugie - nie “mb, gb, ram” tylko “MB, GB, RAM”

Po trzecie  - pokaż zrzut ekranu z programu GPU-Z

cpuzzz.png

Czy widzisz różnice między GPU-Z a CPU-Z?  Linka go GPU-Z dostałeś “na tacy” ale nadal wprowadzasz chaos, po swojemu.

PS. nawet na zrzutach z programu, które podałeś widać, że masz tylko 512 MB pamięci graficznej i tego w żaden sposób nie zmienisz a to ile masz systemowej pamięci RAM nie ma do tego żadnego znaczenia.
Po prostu kiepska karta, jak to często w laptopach bywa.

ok dzięki… :frowning:

Witam. Jeżeli we właściwościach systemu masz na przykład 4GB (dostępne 3.5) - zakładając że system operacyjny jest 64 bitowy, oznacza, że masz przydzielony VRAM z pamięci systemowej i raczej da się zmienić jej wielkość (zależy od implementacji producenta). W biosie lub w Ustawieniach Catalyst/Radeon Software możesz ustawić ilość pamięci RAM dedykowanej dla karty graficznej zwanej czasem “buforem ramki”. Jeżeli masz 4GB RAM i dostępne jest 4GB (system 64bit) przy 512MB pamięci karty graficznej, VRAM jest wtedy wbudowany w kartę graficzną i nic z tym nie zrobisz, poza wymianą karty graficznej (jeżeli nie jest wlutowana w płytę główną) z większą ilością RAM ewentualnie mocniejszą. Pozdrawiam :slight_smile: