Mało stabilna prędkość internetu w Netii. Czy to normalne?

Mam od przedwczoraj internet 2 Mb/s Netii. Oto wykresik przy pełnym obciążeniu przez torrent.

wykresmp4.png

To jest wszystko co udało mi się wycisnąć. Z najlepszych serwerów http czy ftp idzie maksymalnie ok 200, lecz średnio ok 150 KB/s. Moje pytanie brzmi czy taki oto skokowy transfer jest normalny dla łącza 2 Mb/s ? Bo gdy miałem 512 Kb/s to wykres był o wiele bardziej liniowy.

Damarus , ja mam przy necie 400 kb/s download ok. 145 i upload 120 kB/s

Ale żeby taki mieć przy łączu 2 MB/s :open_mouth: coś tu chyba jest nie tak.

Ja mam 512 kb/s i download mam 100+ i upload 80+.

Przeskanuj kompa Ad-Adwarem lub przedzwoń do nich.

To dużo masz. Bo ja gdy miałem 512 w tp to miałem 64 KB/s, ale za to stabilne jak skała. Nie pozostaje mi nic innego jak sięgnąć po telefon.

www.dsl.cz do tego skanera mam zaufanie… ale jeśli chodzi o stabilność łącza to ciężko utrzymać z niego liniowe połączenie w granicy 2 Mb/s szczególnie jak mamy na myśli ruch pakietów…

W tym skanerze mam 1,4 Mb/s, więc bardzo wolno.

Wy chyba sobie żarty robicie wartość 512Mb/s odpowaida downloadowi 64Kbs/s więc 2 mega wynosi 256 więc nie wiem jak to możliwe

Że niby Damarus ma 400kb/s jeśli miałeś mnie rozśmieczyć to Ci się to udało.

Ty też powaliłeś jednostki.

512 KiloBitów na sekundę-dostawcy lubią używać lub gdy się mówi/przekazuje jaką masz szybkość internetu.

64KiloBajty na sekundę-w tych jednostkach wyrażany jest transfer.

Bajt posiada 8 Bitów, dlatego KiloBity się dzieli przez 8 i wychodzi wynik w KiloBajtach-transfer.

KiloBity na sekundę-kbit/s, kb/s

KiloBajt na sekundę- kB/s KB/s

400 kb/s ma Łukasz14 , przecież sam tak pisze. Ja natomiast mam normalnie 2 Mb/s, ale ciągnie 1,4 co daje dużo mniej niż 256 KB/s czyli 2 Mb/s (nie MB).

Dla tych co nadal nie rozumieją http://helionica.pl/index.php/Miary_informatyczne

Skoro nie wyciągasz 2Mbit to może kable kiepskie(^^), ponieważ mówisz, że w różnych porach dnia i z różnych serwerów.

Z http raczej nie mam takich problemów, przy P2M ale to już normalne bo musi zacząć pobierać następny segment(załącznik).

netia-infolinia ? i chyba monter wizyte musi złożyć.

jeżeli masz 2 Mb/s to skaner tyle powinien wskazać… dla przykłady… jak dla firmy gdzie pracuje zamawialiśmy neta 4 megasów to znajomy, który pracuje w tp odrazu tam powiedział nam, ze nie dostaniemy tylko bo centralna na to nie pozwala… czyli w pratkyce mamy 3,5… oczywiści takich rzeczy normalnemu człowiekowi nie powiedzą…

Oj coś bajerujesz nas chłopie :smiley:

To jest wręcz nie możliwe :stuck_out_tongue:

czesiek144 , nie bajeruje(!) tak przynajmniej mam w umowie napisane prędkość 400kb/s ,a rzeczywistą prędkość uploadu i downloadu mam taką jak wcześniej podawałem.

Ta, a ptaki szczekają. Mając łącze 400 Mbit/s w Netii powinieneś mieć transfer na poziomie ~50 kB/s i upload na poziomi ~10kB/s. Masz połowę z tego co ja mam.

Poza tym jak długo mam z nimi umowę nie przypominam sobie, żeby dawali takie łącza.

Damarus , na połączeniu ADSL takie skoki to normalka. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że zapewne surfujesz po internecie, stan polskich sieci, okablowania, uczciwość usługodawców. Jeżeli masz możliwość to przetestuj internet za dnia i w nocy, w tedy będziesz miał możliwość subiektywnej oceny.

xZeuSx , dajcie mi jakąś zaufaną stronkę która sprawdza prędkość neta. Wyśle Wam jeszcze skana z umowy :confused: niedowiarki…

A to mój lokalny dostawca: www.netbase.pl

Chłopie, to trza było od razu mówić, że nie korzystasz z łącz netii.

No to tak, lokalny dostawca często puszcza inne łącza niż umowa.

Sam miałem takiego co max 512kb/s a przez pierwsze pół roku w kule leciał i ledwo internet chodził, zacząłem się bawić w wardriving to odrazu 1Mbit/512kb/s :slight_smile:

@xZeuSx Jednostki 400mb czy Mbit ^^ :slight_smile:

@kolega co ma niby 400kbit w umowie :slight_smile:

Dlatego masz 140-150 bo masz ten pierwszy pakiet i pisze do 1.2Mbit-140-150KB/s a że to lokalny dostawca to pewnie nie utrudnia jak TP i podwyża mimo, iż wcześniej umowa była zawarta.

z pośpiechu tak napisałem, ale wszyscy powinni się domyśleć o co kaman xD.

Niestety, Ci lokalni dostawcy często dają taki internet jaki mamy w umowie. Ci “giganci” niestety nie…