Mało wydajna 9800GT , w czym problem?

Kumpel kupił 9800GT , wsadziliśmy do kompa , sterowniki zainstalowane najnowsze. W tym problem że karta/cały sprzęt nie działa o wiele wydajniej niż na 8600GT. Dajmy na to CSS , na najwyższej grafice patrząc się w ścianę ma ledwo 60fps. Ogólnie nie wiemy ocb… Czy powodem może być zasiłka Chieftec-400W??

Reszta sprzętu:

Athlon x2 3800

2GB DDR2

Dodatkowe zasilanie podpięte ?

Sterowniki dobrze wgrane ?

Karta dobrze włożona ?

Może zasilacz nie wyrabia ?

EDIT:

pożycz koledze swój zasilacz i sprawdźcie

PS. w cs’ie trzeba dobrze wszystko poustawiać żeby mieć powyżej 60fps. Ja się dziś z tym męczyłem i teraz lata jak ta lala :stuck_out_tongue:

2 GHz proc ogranicza!

OC i może wtedy porównaj czy jest różnica.

to nie 3dmark

choc jeśli możesz to kręć procka, jeśli Brisbane to do ~3Ghz dojdziesz na dobrej płycie.

CS nie ma specjalnych wymagań jak na dzisiejsze średnie zestawy. wszystko powinno hulać bez zarzutów jeśli masz nowe stery, i jeśli nie masz nic popieprzone w systemie. ja bym Ci zalecił skan na wirusy, robaki i inny syf, ewentualnie log z hijack.

Co do zasilacza, to jeśli komp się nie wiesza, nie pluje blue screenami lub gpu error to wszystko jest ok.

Do niedawna miałem proca Athlon X2 2Ghz, który działał w tandemie z kartą 7900GS. Na wakacjach wymieniłem ją na model 9800GT i różnica na tym procku wynosiła około +30% framerate’u w grach. Wymiana tego 2Ghz Athlona na model 3.1Ghz dodała praktycznie całe +100% wydajności w porównaniu z 7900GS, a w porównaniu ze starym procem i nową kartą około +40%. Tak więc zdecydowanie proc ogranicza. Oczywiście nawet Athlon 3.1Ghz jest wciąż z deka za słaby na tą najwyżej średnią kartę.

Wszelkie dane podałem oczywiście z gier, nie z 3D Smarka :wink:

Sprawdź inne gry - w CSie, tak jak pisał kolega wyżej 60fps to standard. Żeby ustawić 100 trzeba wyłączyć synchronizację pionową bodajże.

Problem rozwiązany, slot pamięci jest uwalony i system miał tylko 1GB.

A czy przypadkiem do CSa 1GB jest wystarczające ? :stuck_out_tongue:

Chyba że gra on w rozdziałce Full HD