Mało wydajny laptop

Witam. Więc posiadam laptop Lenovo G580, Intel® Core i7-3632QM CPU @ 2.20GHz, grafika Pole NVIDIA GeForce GT 635M 2Gb, ram 4Gb, dysk 1 Tb, Windows 8.1. I mój problem polega na tym ze jak na taki sprzęt spodziewałem się lepszej wydajności. Często gry których wymagania spełniam tną się na najniższych wymaganiach. Kombinowałem już z ustawieniami Nvidia ale nic nie pomaga, może wy coś poradzicie. 

 

 

 

GeForce GT 635M średnio się nadaje do gier.

Inna sprawa, to czy sprawdzałeś (np. w GPU-Z) czy na pewno gry działaja na karcie nvidii nie Intel HD Graphics?

Miałem do czynienia z dokłądnie tym samym modelem, ta karta jest fatalna. No ale możesz podać o jakie konkretnie gry chodzi.

Ta karta wydajnościowo plasuje się pomiędzy stacjonarnymi GF9500 a 9600GT także nowe gry mogą ciąć. Polecam stronkę:

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html

Druga sprawa - nie przegrzewa się czasami laptop rzy grach? Zachodzi wtedy tzw. throling.

Nie laptop sie nie przegrzewa. Pomyslałem ze moze dokupienie ramu by pomoglo, ale nie wiem czy jak otworze laptopa to czy nie strace gwarancji? I wszystkie gry otwierane sa z karta GeForce a nie intela.

 Dokupienie RAM nie rozwiąże problemu z niską wydajnością układu graficznego. 

To jest odwieczny problem z laptopów, lapki nie są do grania tylko do pracy, maja dużo krótszą żywotność. Dobrym wyjściem jest kupić sobie drugi monitor i z niego korzystać, jak już do gier to np model 27 calowy ledowy iiyama proLite GB2773hs z Flicer Free  z odwieżaniem 144Hz

Można znaleźć tutaj iiyama-sklep.pl

I co to zmieni w kwestii wydajności laptopa?

Modowane sterowniki? Zaktualizuj może? GB pomoże przy tej ilości ram. I takie info: nie mówcie, że ram nie pomoże przy niskiej wydajności karty graficznej gdyż tak nie jest. Ta karta nie ma swojej pamięci więc bierze ram… w PC 4GB to mało już a teraz jak karta i inne zintegrowane urządzenia biorągo - zostaje 3 lub mniej… Chyba, że się mylę i karta ma swoją pamięć.

GT 635M ma własną pamieć video i nie podbiera z pamięci RAM. Robi to HD Graphics zintegrowany w procesorze.