Malutkie litery w iceweasel

Mam problem, dystrybucja debian (sid), KDE, no i iceweasel instalowany poleceniem aptitude install firefox :wink: Mam rozdzielczość 1024x786 i odświeżanie ekranu na 75, i pod konquerer litery na stronach wyglądają ok, a pod iceweasel już nie. Są tak małe, że aż oczy bolą :frowning: Co może być tego przyczyną i jak to naprawić?

Jeśli problem jest tego samego typu co Netscape to:

about:config w pasek adresu, znaleźć layout.css.dpi, i zmienić jego zawartość z -1 na 0 (zero)

Sądzę, że to ten problem.

Jak tego klucza nie ma to dodać.

Strzelam:

# aptitude install msttcorefonts

Raczej wątpie Kaka.

Po prostu na niektórych systemach przeglądarki oparte o Gecko, źle interpretują wielkość czcionek. Myślę, że to właśnie ten problem występuje u knapik

Ale może to jeszcze inny problem. Nie dowiemy się puki knapik nie napisze więcej…

Jedrzej_Nowak , skoro wątpisz to przeszukaj forum debian.linux.pl - nie wiem jakim cudem, ale wygląda na to, że IceWeasel bez czcionek microsoftu źle wyświetla czcionki. Ale mówię, jak nie wierzysz, przeszukaj debian.linux.pl :wink:

Hmm Iceweasela na debianie nie miałem,

Ale jeśli to prawda to jakieś spore uchybienie w IceWeasel jest…

Jednak jestem za tym aby najpierw knapik sprawdził, czy “mój” sposób pomaga. A potem instalował ewentualnie czcionki MS.

I to nie dlatego, że to “mój” sposób tylko dla tego, że ten można łatwiej cofnąć, i będziemy z niego więcej wiedzieć :slight_smile:

nie potrzeba czcionek z ms wystarczy zmienic wpis o ktorym pisal Jedrzej_Nowak i dziala zarowno pod ff/iceweasel jak i pod Netscape

Sprawdziłem, działa. Dziękuję Jedrzej. Czcionek ms nie instaluje nigdy bo jakoś się przyzwyczaiłem do linuksowych. Ale zastanawia mnie czemu np. pod ubuntu firefox wygląda lepiej :confused: Nawet te scrolle.

A jednak… Dziwi mnie to jednak, bo sam przed chwilą instalowałem Debiana i386 i znowu IceWeasel miał schrzanione czcionki, ale po instalacji tych ze stajni Mirosoftu, wszystko wracało do normy. Na debian.linux.pl też zawsze pomagało instalowanie tych czcionek, ale widać, są teraz dwa rozwiązania tego problemu :slight_smile:

a może Ctrl i + na klawiaturze??

marcinch7 problem już rozwiązany :stuck_out_tongue:

To pomaga do póki nie zamkniesz okna przeglądarki. Już tak próbowałem kiedyś.