Malware Bytes znajduje Spyware w plikach Gadu-Gadu

Robiłem pełne skanowanie Malwarebytes w niedziele i wszystko było ok. Skanowałem dziś znowu i w tych plikach Malwarebytes znalazł:

C:\Users\User\AppData\Local\Temp\ggdrive-overlay.exe (Spyware.ZeuS) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

C:\Users\User\AppData\Local\GG\Application\ggdrive\ggdrive-overlay.exe (Spyware.ZeuS) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

Po czym odinstalowałem GG bo przestało działać . Zainstalowałem GG na nowo i znowu znalazł te same zagrożenia w tych plikach, na razie nie mam gg i nic już nie znajduje. Ale jak zainstaluje gg na nowo to znowu znajdzie. Czy to czasem nie jest fałszywy alarm ?

Proszę zrobić logi OTL i OTLExtras w/g tej instrukcja: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html , dać je na http://www.wklej.org a na forum podać linki do nich.

GG mam narazie odinstalowane

Podaje logi

OTL

OTL EXTRAS

U mnie też przy skanie tym programem wykrywa infekcję, ale pewnie to fałszywy alarm. Po sprawdzeniu pliku na virustotal.com, tylko Malwarebytes wykrywa zagrożenie. Używam pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security, skanowałem komputer i nic nie wykrywa.

Hej

Malwarebytes Wykrywa Ci w tych samych plikach GG, to samo zagrożenie ?

Zaktualizuj bazy wirusowe na nowsze, i wtedy zobacz jak będzie

U mnie wykryło w tej lokalizacji:

C:\Documents and Settings\xxx\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\GG\Application\ggdrive, czyli w tej drugiej co u Ciebie.

Skanowałem teraz Kaspersky TDSSKiller i też nic nie wykrywa.

Napisałeś że w niedziele skanowałeś i nic nie wykrywało, a czy po tym skanie pierwszym (zanim pojawiła się infekcja) instalowałeś najnowsze GG 12? Bo ja ostatnio skanowałem malwarebytes około miesiąca temu, a w tym czasie wyszła nowa wersja gg 12 i po tej instalacji pojawiła się ta infekcja.

Według mnie jest to fałszywy alarm, skoro usunąłeś i gg nie działało to musi być to prawidłowy składnik programu.

Najlepiej jak jeszcze ktoś sprawdzi Twoje logi.

U mnie są najnowsze, a infekcję wykrywa tylko program malwarebytes.

GG jak coś to aktualizuje się samo, ale od niedzieli nic się nie aktualizowało w Gg, na razie odinstalowałem je, a tez pisze Ci ze Spyware.ZeuS ?

Przy skanowaniu w trybie ‘‘szybki skan’’ wykrył mi też tylko jedno zagrożenie w jednym pliku gg , a jak zrobiłem dodatkowo pełny skan po szybkim skanie to znalazł jeszcze w tym drugim pliku gg.

Skanowałeś tylko w trybie ‘‘szybki skan’’ ?

Tak, Spyware.ZeuS

Mi przy trybie szybki skan nic nie wykryło dlatego, że u mi wykrywa tylko w jednej lokalizacji (która nie jest skanowana w trybie szybki skan). Szybki skan to okrojona wersja skanowania tam gdzie najbardziej się pchają niepożądane rzeczy. Pełny skan skanuje Ci cały dysk ( o ile masz pozaznaczane wszystkie partycje). I dlatego mi wykryło tylko przy pełnym skanie, jedną lokalizacje.

Wygląda na błąd malwarebytes,skoro na virustotal jest czysto

UWAGA To jest fałszywy alarm. Kontaktowałem się z GG , będą rozmawiać z producentem antywirusa. Plik należy dodać do wykluczeń. Plik ten jest potrzebny do poprawnej pracy GG nie kasować go !

Temat przeniesiony z “Bezpieczeństwo”, jak widać jest to standardowy problem z oprogramowaniem.

A nie mówiłem, że fałszywy alarm. :smiley:

na to wychodzi że tak, bo przecież czemu by nie ufać pomocy technicznej GG… Natomiast pierwszy raz malwarebytes wyszła taka kupa.