Malware

Przeskanowałem skanerem a2 scaner i znalazł 3 malware.Skąd to się bierze w komputerze?Wszystko jest firewall.antywirusy,adware,spyware,opera jak to przecieka?a22zi.png

Znajduja sie one w Folderze Temp ustaw aby jego rozmiar nie przekraczal 1 mb i czesta czysc jego zawartosc :?

jak to zrobić?

start>>uruchom>>wpisz>>%temp%>ok i usuwasz co tam bedzie

Wchodzisz :

Opcje Internetowe - Zakladka Ogolne - Tymczasowe Pliki Internetowe - Ustawienia - Ilosc miejsca na dysku do uzycia - wybierasz 1 mb

beztytuu11lt.th.jpg

najlepiej robic to w trybie awaryjnym pozbedziemy sie wszytskich plikow :stuck_out_tongue:

Ustawiłem .

Mimo firewalla i antywirusa musisz zachować ostrożność,uważaj na pocztę,co otwierasz,ktoś może tak sprytnie umieścić załącznik,że antywirus nie wykryje wirusa,podstawą jest oczywiście aktualna wersja baz antywirusa

Niektóre programy domyślnie instalują Spyware,jeśli instalujesz Kazę,albo BearShare,razem z nimi instalujesz programy do pobierania danych o tobie

Regularnie czyść folder C:/Windows/Temp. Bez obaw możesz usunąć wszystkie pliki, które znajdują się w tym folderze.

Możesz również oczyszczać swój dysk z niepotrzebnych rzeczy w taki sposób:

Start —> Akcesoria —> Narzędzia systemowe —> Oczyszczanie dysku.

:x :x :x Czytales wczesniejsze posty caly czas o tym mowimy :evil:

cze mam pytanie macie może log do usuniecia spysheriff przez hijack ??jak tak to czy mozna poprosić o pomoc ??

Morpsik robisz loga hijackiem, wklejasz go tu na forum, i tutejsi spece od logów, Ci pomogą :slight_smile: Pozdrawima :smiley:

Wszytsko znajdziesz tutaj http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=17593 :wink: i wklej loga na forum w innym temacie :stuck_out_tongue:

Co do drugiego wpisu, jest on OK.

Jest to standardowa wtyczka do Tlena, którą oczywiście w opcjach można wyłączyć :wink: