Malware?

podczas skanowania kompa ad aware wykrył mi 10 wpisów : 9 wartosci, i jeden klucz w rejestrze o takim czymś :

mainpean Dialer i to było zaznaczone jako malware, ani microsoft antispyware ani norton nie zareagował na to kiedy dostało sie to do mojego kompa, czy to nie jest takie groźne? czy jak i co mam zrobić zeby zapobiegać takiemu czemuś ??

Kasuj.

Firewall, antywirus, SP2 dla XP, rozwaga. Ew. alternatywna przegląarka zamiast IE typy Firefox / Opera. Lub nakładki dla IE.

Jeden program ma to w bazie, drugi to. :smiley:

jakisz syf, od razu usuwac. A to że Ci norton ani ms antispyware nie wykrył oznacza że nie kazdy program jest w 100% skuteczny. Warto się posiłkować także innymi :slight_smile:

mam nortona firewalla

mam nortona 2005 na bieżąco aktualizowany

mam go zintegrowanego w xpka

nie wchodziłem i nie wchodze na zadne stronki xxx,

własnie kozystam z najnowszej opery :frowning:

i powiedz mi czy to takie groźne jest??

jakim cudem wchodząc na to forum, onet, interia i wp zaraziło mi kompa ?

Jakoś zawsze wejdzie, ciesz się, że wykrył :wink:

Nie jest to zapewne takie groźne, bo i niepopularne.

:smiley:

ok, a powiedz mi oprócz tego ms antyspyware jakie inne programy moge dokupic badz za free zainstalwać żeby miały ochrone rezydentną, a i jeszcze jedno pytanie , jak bym zamiast ad aware personal kupił ad aware profesional to ten skaner ad watch napewno wykrył by to od razu no nie?

jeszcze słyszałem o programie pest patrol czy tez spyware doctor co jest dobre i lepsze?

Polecam zestaw:

Microsoft Antispyware + Spyware Blaster + Spyware Guard

Wszystko bezpłatne!

Spyware Blaster jest programem o niskiej renomie.

W przypadku używania tego zestawu PestPatrol nie musisz używać.

czyli mam rozumiec że jest kiepski?

acha a spyware doctor to dobry program?

a ja proponuje

adaware+ MS antyspyware + spybot

czy mi się wydaje czy spyware gurdian nie ma już aktualizowanych baz?

Nie.

Poczytaj.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … pic=16318#

Lepiej go nie używać, szczególnie w wersji trial.

Spyware Blaster jest programem jedyny w swoin rodzaju. Nie wykrywa i nie usuwa ale za to zapobiega . Opinia bocziego nie powinna być taka ostra bo nie ma go to czego porównać. A jego słabość z blokowania wynika z tego ze mutacji spyware jest bez liku.

On tylko blokuje zainstalowanie się spyware do kluczy rejestru. Pozostałe miejsca w systemie nie chroni. Ale zawsze jest to coś i dodatkowo nie obciąża syatemu , nie ma procesu, usługi i nie zobaczysz go w msconfig. Ale jak trzreba to spełni swoje zadanie, pod warunkiem częstej aktualizacji.

Zresztą bardzo trudno jest ocenić czy to dzięki niemu czy nie udało sie zablokować instalację spyware…

boczi bez obrazy ale ten zestaw jest tndetny. :?

Pest Patrol jest jednym z najlepszych progsów, zresztą zainstaluj a sie przekonasz.

to mówisz że jednak ten program jest najlepszy?

hmmm…to mam tamtego programu który nawet nie usuwa spyware mam go nie instalowac?

neo26 najlepszy zestaw to jest taki:

Ad-Aware

SpyBot S&D

Pest Patrol

no mozesz jeszcze dorzucić

Microsoft Antispyware

Ten Spyware Blaster i Spyware Guard to wielki niewypał 8)

dzieki, własnie ściagam z wortalu e trust pest patrola, i spy bot, tez mi się wydawało że te programy które boczimi wskazał, po przeczytaniu opisu tego co one potrafią, dochodze do wniosku że jednak nic nie potrafią, nawet nie mogą usunąć nic, ok, dzięki za pomoc

neo26 poczytaj sobie jeszcze ten topic abyś na przyszłość nie zainstalował jakiegoś szitu:

Fałszywe narzędzia ANTY!

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=16318

Oj, opowiadasz… Nie wierzysz - poczytaj.

Pest Patrol też można używać, ale lepiej w innym zestawieniu.

Komplet tych trzech programów działa ze sobą świetnie, działają cały czas w tle. Jeśli nie wierzysz, poczytaj co poleca specjalistka w tej dziedzinie czyli Picasso.

Link był już podawany :slight_smile:

ale przecież e tust pest patrol nie jest narzędziem

ani żadne z tych co podałeś mi :smiley:

edit—> boczi a według ciebie pest patrol w jakim zestawieniu najlepiej uzywac?

bo ja juz w końcu sam nie wiem co mam instalować a co nie :frowning:

no i dobrze, ten link co podałem wyżej pokazuje fałszywe narzędzie, które same w sobie instalują spyware i często źle pokazują po to aby namówić użytkownika do zakupu pełnej wersji 8)

Pest Patrol + MS Antispyware + Spybot S&D bez ochrony rezydentnej. Dlatego o Spybocie i Ad-Aware nie mówiłem, bo zawsze dla bezpieczeństwa mogą siedzieć w systemie i od czasu do czasu możesz dopełniać swoje zadanie.

Każdy zestaw będzie Cię chronił. :smiley: