Malwarebytes Anti-Malware i Nod krzyczą na stronie dobreprogramy infekcja!

Openx to platforma reklamowa, nad którą DP nie ma żadnej kontroli (poza możliwością rezygnacji).

 

Ale co tu sprawdzać, gdy Redakcja świadomie i celowo serwuje użytkownikom PUP?

swego czasu była afera gdy to reklamy flash infekowały oglądających, pup nie ma tu nic do rzeczy jeśli program nie blokuje pobierania a wejście, tym bardziej gdy robi to na forum.

 

Openx xenium należy do portalu, może nie tyle należy co właścicielami dp i xenium są te same osoby :wink:

 

Ale openx to nie jest ich platforma, co najwyżej hostują to u siebie (nie wnikałem). Nie mam pojęcia jaka jest kontrola DP nad reklamami, które wyświetlają.

Xenium to dawna nazwa firmy twórców portalu (obecnie dobreprogramy sp. z o.o.).

No i cóż, nadal MBAM Premium blokuje DP i Forum.

W dniu dzisiejszym są to:

194.0.171.152

194.0.171.159

194.0.171.157

194.0.171.165

Ale każdego dnia występują zmiany w blokowanych adresach.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę rzetelną politykę Malwarebytes

w temacie blokowanie stron malware. to wnioski wydają się

oczywiste.

Po prostu DP, prawdopodobnie, usiłuje zaaplikować odwiedzającym

jakieś n.p treści śledzące.

Jak dodamy do tego równie negatywną reakcję ESET Smart Security,

jak również pojawiający się komunikat Outposta “Massive port scanning”,

to cóż tu więcej dodać.

Po sprawie Asystenta Pobierania instalującego ewidentne malware, mogę

tylko stwierdzić, że mam większe zaufanie do MBAM, ESET i Outpost

niż do dowolnych tłumaczeń DP.

Coś mi się wydaje, że nowych właścicieli portalu DP zaślepiły pieniądze.

A szkoda.

 

Pozdrawiam

Jak już wspominałem, rozmawiamy z producentem i blokowanie MBAM powinno lada moment zostać zdjęte. Nie mamy żadnych “treści śledzących”, nie skanujemy nikomu portów… Zachęcam do zapoznania się z naszą polityką prywatności podlinkowaną w stopce. Zbieramy mniej danych o naszych użytkownikach niż mogłoby się wydawać…

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Jedno mnie jeszcze intryguje - blokowana pula

adresów nie jest stała - część zmienia się praktycznie

każdego dnia.

Czy DP stosuje coś w rodzaju dynamicznej zmiany adresów ?

Jeśli tak, to problemy mogą mieć charakter stały.

Bowiem, załóżmy, że Malwarebytes odblokuje pulę aktualną dzisiaj,

to jutro będą w akcji nowe adresy.

 

Pozdrawiam

Nie zmieniamy adresów, to byłoby dość niepraktyczne. Z tego co ustaliliśmy blokowana jest po prostu cała nasza pula, jeśli jest inaczej to być może właśnie trwa proces “odblokowywania” i część adresów została już odblokowana.

Ja się tam nie dziwie że MBAM blokuje dobreprogramy. Portal na różne sposoby próbuje wcisnąć syf użytkownikowi.

to coś zróbcie bo jest gorzej przynajmniej u mnie  teraz juz nawet nic niemożna pobrać  MBAM bolkuje wszystko  i wywala stronę

A tak, proszę szanownego koleżeństwa na marginesie

Zauważcie, że wszelkiego gatunku programiści i dystrybutorzy

Myśl dalej.

Forma ujmuje treści, a to już przeoczenie. Jest narzucający się rynek reklam, jest zapotrzebowanie nawet na keyloggery i inne szpiegostwo, to przecież jasne, że dopóki można na tym zarobić, to przybywa tego na portalach. Gdy będą zakazane szkodniki i trojany szpiegujące dostępne nawet dla bachora szpiegującego kolegówny w pierwszej klasie, to nawet redakcja DP ogłosi klauzulę czystości i honoru.

Na razie jest cykliczna moda, na pokazywanie zagrożeń. Ze szpiegowskimi googlami, twórcy antywirusów są w sprzężeniu interesów.

Dodaj dp do wyjątków ! 

 

Już nie trzeba, bo problem został wyjaśniony z Malwarebytes i blokada zdjęta :wink:

no uspokoiło się :slight_smile:

 

Można wiedzieć w jaki sposób problem został wyjaśniony ? Przekonaliście ich w jakiś sposób, czy szkodliwa zawartość została usunięta z portalu, bo jak to pierwsze to problem został zamieciony pod dywan a nie wyjaśniony…

Nie było u nas żadnej szkodliwej zawartości, reakcja MBAM wynikała z nadwrażliwości, sprawę wyjaśniliśmy i blokada została zdjęta. To się zdarza często z różnymi antywirusami i skanerami, nie da się przed tym całkowicie ustrzec.

Czyli jakie programy aktualnie oferuje Asystent pobierania?