Malwarebytes Anti-Malware i Nod krzyczą na stronie dobreprogramy infekcja!

Witam 

jak w temacie  dziś wchodze na  dp. i od razu  mam komunikaty o trojanach wirusach itd. z noda i MAM  dzieje sie  to tylko wchodząc na  dobreprogramy  sprawdziłem  , zrobiłem skany  i nic  administracja coś wie ???  może to tylko  nie u mnie .

To nie infekcja. To tylko sponsorowane* aplikacje, wg redakcji niegroźne badware typu key-find, czy ostatnio do-search. A antywirusy się mylą, albo ktoś złośliwie szuka prawdy w stogu…

Są też aplikacje do pobrania cechujące się gamą wskazań, że to wirusy, trojany itp na Virus Total online. Czyli takie programy szpiegujące, gotowe do pobrania na innych portalach. Ale ktoś się uwziął na DP i gdyby nie agent pobierania i instalowania szkodników, to nawet nie miałby racji.

Patrz na to z drugiej strony - NOD, czy MBAM, to niejeden system uszkodziły i nie są to AV z gornej półki. Nawet Comodo niereagujące na ewidentne wirusy, pozwalając zainfekować system, to też jakiś “corrupt AV”.

 

Bez wskazania na problem wymagający ratowania (Twojego foni78) systemu, to raczej zgłoś ten temat do przeniesienia do działu “O portalu”.

“To nie infekcja” -  ??? Ja nie byłbym taki pewny. Wczoraj chciałem pobrać program do kompresji, klikam <link bezpośredni> i Chrome blokuje stronę, ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa :shock:  

No, niech będzie infekcja, czyli “prezent” dla nieostrożnych, co według sław moralnych z tego forum, jest metodą biznesową. Jednak nie liczyłbym na przyznanie się redakcji, że ma udziały w infekowaniu…

 

pawik6 - a Ty to masz jaki program na myśli i taki tajny, że nie mogłeś podać, bo akurat może on być przez Chrome blokowany do pobrania ze strony producenta? I z innych portali też?

Żadna tajemnica: Ashampoo ZIP Free 1.0.1. Spokojnie pobrałem z portalu programosy :wink:

Infekcja infekcją, ale nie myl PUP z trojanem / keylogerem itp,

 

Nie ma dla ciebie znaczenia czy zmieni ci się strona startowa / wyszukiwarka, czy stracisz oszczędności całego życia / pliki od których zależy twoja kariera ?? :stuck_out_tongue:

panowie wszystko  jeszcze wczoraj chodziło ok  nie było zadnych zagrożeń na DP . dzis odpalam kompa i  nic  otwieram onet , fb, nic otwieram DP . i odrazu wywala mi okienka nod i MBAM  wcześniej  nic nie pobierałem z dp  jak i z netu .

Wrzuć screen, pewnie blokuje domenę z której ściąga się asystent pobierania :wink:

 

Po pierwsze, to MBAM nie jest antywirusem, ale bardzo dobrą aplikacją czyszczącą z malware.

Co do ESET, to tutaj piszą o nim, że jednak jest z górnej półki: http://www.av-comparatives.org/

Nie chcę wchodzić w dyskusję, który lepszy i dlaczego, każdy ma swój gust. Ale są pewne rzeczy,

których podważyć się nie da.

Ashampoo ZIP Free 1.0.1. spokojnie pobrało się z DP. http://prntscr.com/6spary

No a sam plik czysty, jak łza. http://prntscr.com/6spbyd

Nie mam MBAMu, ani ESETa, ani czegokolwiek. Nic nie wlezie, nic samo się nie zainstaluje. Czasem w Firefoxie jest zablokowane pobranie jakiejś aplikacji, ale to akcja Google - stop badware! W Chrome też tak samo blokowane są niektóre aplikacje.

 

Zastanawiam się, dlaczego z dnia na dzień, nagle komuś, zaczyna się blokowanie strony dostępnego dotąd portalu DP. No i należało się przyjrzeć, jakie elementy strony, blokuje ten dobry skaner av i ten niezły antywirus. To, że uważam MBAM za rzeźnika w systemie, bo potrafi kasować zarażone sterowniki czy biblioteki potrzebne do działania systemu, - można przywrócić, ale to trojan i tam takie… to absurd. Kiedyś przejechałem się, ale lata minęły i sam potrafię zadbać o system, przeglądarki - żeby mi tam jakiś antywirus nie łykał szkodników.

Blokuję szpiegostwo, - o widzę, z pierwszego screena, że disconnect blokuje 8 elementów, ublock 4. Unchecky zadba, żeby nic się “samo” nie zainstalowało, ale i tak czasem sprawdzam otwarte pliki w systemie.

Pamiętam przed laty, że AVG na czerwono alarmował na stronach DP. Ale mu przeszło.

 

Napisałeś:

Tam nie ma linków bezpośrednich.

siadłem i przeorałem dziś  kompa  skany   Adw Clener, Nod ,MABM  i zewnętrzym Panda  nic  nie znalazło  i na stronie DP głownej już przestało wyskakiwać  nic z  antywirów nie zgłaszało  ale gdy wchodze juz na  np. forum   DP  jest akcja powiadomienia  bloki itd.   nie wiem  co to jest ???

Masz takie akcje tylko na dp i forum dp ? Czy jeszcze gdzieś indziej ? 

To rzeczywiście ciekawe, czyżby któraś z reklam dp była złośliwa się się av rzucają :slight_smile:

tylko na DP  wczesniej było   na stronie głownej  ale dzis przestało  teraz  tylko  jak wchodze  na forum lub inna zakładke  na DP   tak sie robi .

 

dodam ze nigdy nie miałem zadnych problemów z DP .

DP pewnie coś naj… w kodzie strony albo sprzedają nam syfa taka opcje też możliwa… opera kiedyś rozsyłałą wirusa w swojej nowej aktualizacji… wszystko jest możliwe zwłaszcza od kiedy DP zaczyna sprzedawać syf w postaci PUP…

Wiemy o sprawie, rozmawiamy na ten temat z producentem MBAM.

Nie tylko MBAM.

ESET Total Security również.

Wyłączyłem MBAM, DP araz forum się załadowały poprawnie, ale wtedy

Outlook zaraportował “masowy atak na porty za strony 194.xxx.xxx.xxx” i zablokował

komunikację.

Jest takie powiedzenie, że jak ci kilku mówi, że jesteś pijany, to chyba jednak jesteś.

Może lepiej sprawdzić stronę DP i forum pod kątem PuP i elementów szpiegujących ?

 

Pozdrawiam

William

Wynik wirus total-https://www.virustotal.com/pl/url/cf1032f05f7999f3b6c030f6a8ffec9adda6463c29d3491a57245ee7e2a8852a/analysis/-tylko dwa skanery coś wykryły

ej  dlaczego teraz  wyskakuja okienka bez nazwy domeny wcześniej pisało  co i jak  , tak wcześniej nie było tego  i miałem  brak dostępu do  DP .  tak jak bym nie miał netu  ??? nic nie hakuje  bo nie umie  zgłosiłem tylko problem 

Akurat ta forma skanowania opiera się o wydawane na bieżąco analizy dotyczące stron internetowych. Nie każdy producent sprawdza codziennie wszystkie witryny. :slight_smile:

Od dwóch dni problemy z dobrymiprogramami. Co się dzieje?

post-10707-0-38348600-1428943391_thumb.j

post-10707-0-55056200-1428943404_thumb.j

post-10707-0-89400500-1428943424_thumb.j