MalwareBytes anti malware - Nadal najlepszy?

Mam pytanie. Czy malwarebytes anti malware nadal jest najlepszy? Potrzebuję programu który zeskanuje mi tak kompa, by wyglądał jak nie używany. Coś jak format tylko, że wszystkie programy zostają. Malwarebytes kiedyś właśnie taki był i był najlepszy. Nadal jest?

Zależy co masz na myśli pisząc najlepszy, jako skaner sprawdza się bardzo dobrze - ale to tylko moja opinia.

 

Nie przypominam sobie aby program Malwarebytes Anti-Malware kiedykolwiek spełniał taką funkcję. Szkodliwe oprogramowanie owszem usuniesz za jego pomocą, ale na pewno nie przywróci on systemu do stanu sprzed pierwszego użycia.

Dokładnie jako skaner o to mi chodziło.

 

Chodziło mi o bardzo dobre usunięcie szkodliwych oprogramowań. Wtedy przecież komputer o wiele szybciej chodzi. Jak po formacie :D 

Oczyszczony komputer nie koniecznie musi chodzić szybciej, a na pewno nie będzie chodził jak po “formacie” gdzie masz czystego Windowsa bez żadnych programów. 

Nie do końca to prawda. Domyślnie Windows uruchamia usługi potrzebne i zbędne. Drobiazgowe zarządzanie przyśpiesza start systemu. Pozostawienie w autostarcie koniecznych programów, wyłączenie zbędnych, to priorytet. Potrzebny autoruns, a wystarczy kliknąć w menu file w pozycję save, zapodać na hosting plików, a w poście dać logi, to zaraz spec od autorunsa poleci, co można bezpiecznie wyłączyć.

Po instalacji systemu, instalacji sterowników, - dopiero odpowiednie ustawienia systemowe, zarządzanie pamięcią (ustawienia rozmiaru na sztywno), autostartem, usługami - daje dopiero efekt szybkości i działania systemu.

Niewątpliwie dużo procesu stale uruchamia WMP, a i wciąż się aktualizuje i wymaga zainstalowania kodeków. A wyłącza się to w składnikach systemu i instaluje program z kodekami vlc, czy smplayer. Wszystko otworzy i nie muli z systemie. 

Trzeba wziąć poprawkę na to, ile przewidzimy, że antywirus spowolni start systemu. Najlżejszy, to jakiś crystall security, albo inny w chmurze.

Malwarebytes antimalware, to wyszukiwanie, co szkodzi akurat w systemie. Płatny ponoć pilnuje, ale jest pewien problem, bo mając renomowane antywirusy, użytkownik nie zabezpiecza się przed niefrasobliwością i bezmyślnym klikaniem.  Pełno takich w dziale bezpieczeństwa. Nie przywróci nawet dobrego samopoczucia, bo po akcji MBAM mogą niektóre aplikacje działać nieprawidłowo.

 

Malwarebytes owszem jest bardzo dobry, ale nie daje 100% gwarancji usunięcia malware. Taką daje ci jedynie sprawdzenie odpowiednich logów przez osobę znającą się na temacie i wykonanie wskazówek przez nie podanych. Instrukcje jak tego dokonać znajdziesz w dziale Bezpieczeństwo.

Do oczyszczenia wszystkich śmieci i pozostałości, najlepiej nadaje się program privazer. http://privazer.com/download.php

Podaję tą stronę, bo na DP nie ma wersji portable, ani info, że obsługuje nawet dyski SSD.