Malwarebytes blokuje pobranie CCleaner i twierdzi, że to wirus


(poszukiwaczinfo) #1

Hej
pobrałem program malwarebytes,następnie chciałem pobrać ccleaner,niestety malwarebytes blokuje pobranie w czasie rzeczywistym, jest komunikat że program podejrzany.Jak odinstalowałem malwarebytes to mogłem pobrać ccleaner ale po ponownym zainstalowaniu malwarebytes i skanowaniu wykrywa wirusa -ccleaner.

Czy to fałszywy alarm ? dawno nie korzystałem z malwarebytes i nie wiem co myśleć.Dawniej miałem oba programy i nie gryzły się.Pobierałem z dobrych programów.


(EL-PROFESOR) #2

Do instalatora programu CCleaner może być podpięty jakiś dodatek reklamowy, albo dodatkowy instalator jakiegoś super ulepszacza działania systemu. Większość programów zabezpieczających zablokuje takie dziadostwo.


(poszukiwaczinfo) #3

Czyli ccleaner jest bezpieczny ? czy lepiej zainstalować coś innego za ccleaner ? mawlarebytes już odinstalowałem.


(EL-PROFESOR) #4

CCleaner jest na tyle bezpieczny, na ile pozwala Twoja wiedza przy jego zastosowaniu. Powszechne przekonanie o tym, że trzeba mieć na komputerze jakiś czyścik do systemu, jest błędne. Podczas instalacji programu upewnij się, że odznaczyłeś wszelkie “bonusy”.


(sensu) #5

Pobierz sobie CCleaner portable, funkcjonalność praktycznie identyczna a nie ryzykujesz, że zainstalujesz sobie jakieś śmieci.


(krystian3w) #6

Slim jest bez dodatków reklamowych i nie powinno się go czepiać MB.