Malwarebytes blokuje podejrzane strony


(ronino1) #1

Witam! Ostatnio co otwieram niektóre strony w przeglądarce Mozilla, za każdym razem Malwarebytes wyświetla mi dymki z z informacją że: zablokował dostęp do podejrzanej strony, Typ: wychodzące - działanie Firefox.

Różne pojawiają się IP np 193.17.41.93, 85.232.225.178 te dwa pierwsze to są polskie lokalizacje, ale też pojawiają się z Rosji, Japonii, Niemiec.

Czy da się je jakoś zablokować by nie nastręczały mnie?


(IPSEN) #2

Podaj logi http://forum.dobreprogramy.pl/analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html


(ronino1) #3

Poniżej moje logi:

OTL:

http://www.wklej.org/id/1072868/

Extras:

http://www.wklej.org/id/1072869/


(IPSEN) #4

zrób reset hoost fix-em http://support.microsoft.com/kb/972034 oraz pełny skan Malwarebytes Anti-Malware.Eset i Malwarebytes Anti-Malware razem działające mogą za bardzo obciążac system


(ronino1) #5

Witam ponownie!

Zrobiłem wszystko według Twoich zaleceń, przez kilka godzin było w porządku, ale znowu Malwarebytes blokował różne IP najbardziej namolnym IP jest 193.17.41.93

I jeszcze jedna sprawa, kiedy wróciłem do domu i odpaliłem zaś kompa, przy otwieraniu Mozilli, Eset zablokował mi ją, za nim Mozilla się uruchomiła, daje link do obrazka:

http://zapodaj.net/24e66619e7cbb.png.html

IPSEN proszę o kolejne rady. :frowning:


(IPSEN) #6

Zanim fachowcy sprawdzą Ci logi ,to zrób pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-CureIt,Program,Windows,12976.html .Malwarebytes coś Ci znalazł . Zresetuj protokół internetowy (stos TCP/IP) fix-em http://support.microsoft.com/kb/299357/pl. Użyjhttp://www.instalki.pl/programy/download/Windows/antyspyware/AdwCleaner.html z opcją usuń. Podaj nowe logi otl

Dodane czwartek, 27 czerwca 2013, 17:47

jak tam twoje postępy :slight_smile:


(ronino1) #7

Witaj, pół dnia robiłem skanowanie uff co za udręka. #-o

Nie wiem czy to ważne, ale podaje jedno zagrożenie które mi znalazł DR.WEB (naz. pliku: coinutil.dll., zagrożenie: Tool.BtcMine.102) przeniesiony - zneutralizowany.

Malwarebytes nic nie znalazł. Reset protokołu internetowego zrobiony. ADWCleaner - wszystko jest w porządku - rejestr i pliki.

Poniżej logi OTL:

http://www.wklej.org/id/1075260/


(IPSEN) #8

Jak teraz działa system, użyj TFC http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/TFC.html oraz http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.htmlprzeczyś system i rejestr ,zrób defragmentacje dysku z opcją optymalizacji http://www.dobreprogramy.pl/Auslogics-Disk-Defrag,Program,Windows,13271.html przy instalacji odznacz pasek ASK. Wygląda że infekcji niema


(ronino1) #9

Witam.

Bardzo chciałem Ci podziękować za poświęcony czas, porady ,wskazówki i pomoc.

Zrobiłem wszystko według Twoich zaleceń, myślę że teraz wszystko jest w porządku, chciałem Ci wcześniej odpisać ,ale chciałem sprawdzić, czy po jakimś czasie zaś nie będzie się coś knocić.

Teraz mogę napisać i potwierdzić że jest wszystko w porządku - oby tak dalej.

Pozdrawiam i raz jeszcze Dziękuję (przez duże “D”).


(ronino1) #10

Witam ponownie.

Od wczoraj zaś mi się pojawiają informacje z Malwarebytes o blokowaniu zagrożonych stron. Nawet mam czasami takie coś że, kiedy wejdę na jakąś stronkę np. (zauważyłem to po wejściu na Filmweb.pl ), że wyskoczy dodatkowe okno przeglądarki z adresem: http://megapanel.gem.pl/recruiting…. .

IPSEN czy mógłbyś mi zaś jakoś pomóc?

Pozdrawiam.


(IPSEN) #11

Podaj nowe logi http://forum.dobreprogramy.pl/analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html


(ronino1) #12

Witam i przepraszam że długo nie odpowiadałem - brak czasu.

Nowe Logi:

Extras: http://wklej.to/JANfL

OTL: http://wklej.to/BUrcU


(Acorus) #13

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.


(ronino1) #14

Wszystko zrobiłem w kolejności lecz, kiedy chciałem sprawdzić czy już w porządku, to wszedłem na stronę o2.pl i znów info. Malwarebytes zablokował dostęp do podejrzanej strony, Typ: wychodzące - działanie Firefox.

Na marginesie: to mi wyskoczyło tylko wtedy kiedy kliknąłem na opcję założenia poczty.

Już sam nie wiem, może reinstalacja systemu, chociaż nie chciałbym tego robić…?


(IPSEN) #15

Na razie nie rób formatu. Zrób pełny skan Malwarebytes Anti-Malware, wcześniej zaktualizuj bazę wirusów.Zresetuj protokół internetowy (stos TCP/IP)-http://support.microsoft.com/kb/299357/pl . Pokaż log Malwarebytes Anti-Malware na forum :slight_smile: