Mały FPS przy niezłym sprzęcie

Witam,

Mam problem. Podczas grania w jakąkolwiek grę (Path of Exile, Diablo 3, APB:R… itp.) mam 20-30 FPSów na obojętnie jakich ustawieniach graficznych. Wcześniej w owe tytuły grałem bez problemów i “ścinek” (Max FPS ). Procesor jak i grafa nie podkręcane. Proszę o pomoc bo to trochę jest denerwujące. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Vortex45

Specyfikacje:

2m4pydw.png

34rj03n.png

jqncrs.png

mjmsma.png

33atlkx.png

sprawdź czy w “Ustawienia nvidia” masz ustawione fxaa, antyalising i anisotropic filtering na “application controlled” a nie ustawione na jakieś wartości. Możesz w tym przypadku kliknąć “restore”. Sprawdź też profile gier w nvidia control panel.

Ściągnij także GeForce Expirience, program od zielonych ustawiający najlepsze ustawienia do gier.

Ustawia mi na praktycznie max ustawienia w każdej grze. Komputer raczej jest z tych mocniejszych i podkreślę jeszcze raz, że wcześniej wszystko chodziło bardzo dobrze.

Miałem tak już ustawione specyfikacje jak podałeś, ale i dla pewności dałem ‘restore’. Nie pomogło.

Może spróbuj przeinstalować sterowniki od grafiki.

Lub po prostu przywróć ustawienia fabryczne.

W sensie?

Mogłeś zmienić coś w ustawieniach karty graficznej, że poza ustawieniami w grze, karta stosuje własne.

P

Przywróć ustawienia fabryczne, aby usunąć wszystkie profile karty graficznej.

To nic nie pomoglo.

Czy nie masz włączonego zasilania w trybie oszczędnym?(mimalne zużycie prądu)

To mogło wyłączyć kilka rdzeni procesora.

Od kiedy zaczęły się problemy ?? Może czas poczyścić kompa mechanicznie ? :smiley:

Nie, jest w trybie zbalansowanym

Dodane 26.06.2013 (Śr) 11:00

Czyscilem go okolo 3 tygodnie temu

Przeszukaj kompa pod kątem programów pobierających ram lub procka.

Sprawdź na trybie maksymalnej wydajności (nie wiem jak się u Ciebie to nazywa). Może grafika przełączyła się na Intel HD?

A jak wlaczyc ten tryb?

W ustawieniach zasilania.