Mały komputer do sesji zdalnej

Witam,
Potrzebuję sprzętu o jak najmniejszych gabarytach w przedziale cenowym do 450-500 zł, który ma służyć jako serwer sesji terminalowej.
Konkretniej chcę mieć możliwość podpięcia się przez WAN do pulpitu zdalnego (lub jakiegoś jego odpowiednika dla 2-3 userów jednocześnie i za jego pomocą móc korzystać np z przeglądarki internetowej, przeglądarki plików w sieci LAN i ewentualnie oglądaniem obrazu z kamer full HD.
Sprawą łącza oraz konfiguracji routera się nie mam co martwić, bo z tym dam radę. Ale mam problem ze znalezieniem jakiegoś sensownego sprzętu, który sprosta takim wymaganiom.

Nie chce kupować PCta, bo głównym warunkiem powodzenia tego przedsięwzięcia jest mały rozmiar sprzętu.

w tej cenie z małych komputerków nie lepszego czyt. wydajniejszego nie znajdziesz
http://allegro.pl/mini-pc-gigabyte-brix-gb-bace-3000-n3000-fa-gw36-i6682510591.html

Wszystko super, ale żeby ten sprzęt ruszył wymaga dokupienia kości niskoprofilowych (wg mnie conajmniej 4 GB) i jakiegoś dysku… albo karty SD, a to rodzi dodatkowe koszty i tym samym w przedziale do 500 zł nie ma sznas się zmieścić.
Owszem gabarytowo świetny.

Nie mniej dzięki za wskazówkę. Może jednak ktoś jeszcze będzie w stanie polecić jakiś sprzęt w takim przedziale cenowym jak ustaliłem. Ewentualnie + stówka więcej.