Mały, obsługujący gry system operacyjny

Witam wszystkich.

Otóż poszukuje jakiegoś małego (najlepiej by mógł zmieścić się na pendrive a co to oznacza z opcją “live”) systemu operacyjnego który potrafiłby obsługiwać gry (world of tanks, lague of legend, cod4 itp.).

Ściągam aktualnie Damn Small Linux ale nie jestem pewien czy będzie on umiał obsługiwać gry działające na standardowym windowsie.

Jeżeli obsługiwanie gier przez takie systemy operacyjne (live) nie jest możliwe to trudno :stuck_out_tongue:

A no i jeżeli DSL (damn small linux) będzie spełniał moje wymagania to napisze po prostu by temat zamknięto.

PS

Po co szukam takiego systemu? Chodzi mi oto by zżerał mi jak najmniej ramu. Mam b.starego kompa i potrzeba mi jak najwięcej pamięci Ram. Tak więc jeżeli macie jakieś inne pomysły (oprócz boosterów bo one mało pomagają) to piszcie. W ostateczności może być jakiś system instalowany na komputerze (czyli nie Live).

Tak więc proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Jeśłi masz stary komputer, to pewnie idzie małym kosztem dokupić pamięci.

Sam RAM niewiele Ci pomoże. Jakie masz inne podzespoły (grafika, procesor, standardowo ile RAM)?

LoL czy WoT może nie mają mocnych wymagań, ale już ten COD 4 to jednak trochę potrzebuje, a i grafika musi być jakaś normalna.

@down - a to już inna sprawa, Wine to emulator środowiska Windows, ale nie wszystko chce na nim działać tak w ogóle, no i kiepsko to raczej wypada.

Na Linuksie nie odpalisz windowsowych gier (przynajmniej nie bez wine, ale to się kłóci z podstawowym założeniem że ma to być lekkie rozwiązanie). Jedyne co możesz zrobić to zainstalować standardowego XP i go ciut odchudzić, ale cudów nie uzyskasz.

Same dystrybucje live i tak zżerają chyba więcej ramu. Kiedyś był projekt ReactOS bodajże, który zgodny był z jakąś tam wersją Windy. Niestety nie wiem jak to działało.

hmm chodzi mi szczególnie o Ram.

Bo cod 4 mi chodzi. Mimo że mało fps ale chodzi.

W WoT’cie potrzebuje ram’u bo samo ładowanie długo trwa mimo to że grafika hula mi 15 fps a gdy się połącze od razu mnie wyrzuca z serwera.

Próbowałem Windows NT ale wyskakuje mi błąd dyskowy. W Realm of the Titans na normalnych szczegółach mam 30 fps a grafa tam jest ładna ale co z tego jak gra mi się ładuje co najmniej 1 minute (a normalnie innym co najmniej 10 sek).

Ale co do dokupienia Ram’u to wołałbym nie chociaż nie wiem. Musiał bym poszukać na allegro po ile to chodzi i sprawdzić jaką w ogóle mam płytę główną (gigabyte napewno :P)

Ezogothic , a możesz zdradzić nam jaki masz sprzęt? Troche by to ułatwiło sprawę. A ram taki strasznie drogi znów nie jest… :wink:

Typ procesora: AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+

Nazwa płyty głównej: Gigabyte GA-K8NSC-939 (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej: nVIDIA nForce3 250Gb, AMD Hammer

Pamięć fizyczna: 512 MB (PC3200 DDR SDRAM) :confused:

Typ BIOS’u : Award Modular (02/25/05)

Karta wideo: ATI Radeon 9550 / X1050 Series Secondary (128 MB)

Ale od razu mówię że komp jest za stary żeby go odnawiać. Oczywiście ram tak ale co do karty graficznej to jej nawet nie tykam. To że mam taką karte to wiem i się z tym pogodziłem. Ale są gry na taką grafike które mi działają ale np. w LoL-u denerwujące jest to że muszę czekać 5 min na załadowanie się gry…

Nic z tym nie zrobisz. Nie da się w cudowny sposób obejść ograniczeń sprzętowych przy użyciu oprogramowania (no chyba że masz dostęp do kodu źródłowego gry którą chcesz zoptymalizować, ale to jest tylko przypadek hipotetyczny)

ok a więc mam zamiar dokupić pamięć Ram. Tylko jak rozpoznać jaką? Może jakiś przykład na allegro. Najlepiej by nie przekraczała 50 zł

Np to:

http://allegro.pl/pamiec-ram-1gb-400mhz-pc3200-ddr-1-zobacz-i1736259298.html

Maksymalnie wrzucisz na swoją MOBO 4GB RAM DDR:

Czyli szukasz RAM DDR, na szynie max 400 MHz, więc to, co podałeś, jest okej myślę.