Mały problem przy starcie systemu

Przy starcie komputera przed pojawieniem się paska ładowania WindowsaXP pojawia mi się komunikat : “Warning ! Your Computer Case has been opening” Wiem, że komunikat ten oznacza otwarcie obudowy(otwierałem obudowę komputera jakieś 2 mięsiące temu). Wciskam F1 by kontynuować. Słyszałem, że w biosie można wyłączyć czujnik otwarcia obudowy. Szukałem ale nie znalazłem takiej opcji w biosie. To screen z Everesta http://img483.imageshack.us/img483/9545/screen6jv.jpg Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Lopio.

Weź książkę do płyty głównej i szukaj opcji takiej lub podobnej:

Funkcja Case Opening Warning,

Case Opened, Chassis Intrusion

Lokalizacja HW Monitor, PC Health Status

Ustaw na disabled i zapisz bios Save.

Jeżeli masz obudowę wyposażoną w sensory lub czujniki mechaniczne połączone z płytą główną (sprawdź w instrukcji obsługi płyty głównej lub komputera), ten parametr uaktywni nadzorowanie obudowy. Jeśli została otworzona, komputer poinformuje cię o tym specjalnym sygnałem lub komunikatem podczas kolejnego uruchamiania systemu. Alternatywnie w powyższym polu ustawień BIOS-u może się pojawić napis “Case Opened: Yes”. Przedstawiona funkcja musi oferować możliwość resetowania. W przeciwnym razie pecet będzie zgłaszać otwarcie obudowy podczas każdego uruchamiania systemu.

Chyba mam obudowę wyposażoną w sensory lub czujniki mechaniczne bo w biosie nie znalazłem żadnej z wymienionych przez ciebie opcji. Tylko dlaczego nigdzie nie ma o tym informacji.

Czytaj instrukcję dokładnie,wrzuć typ kompa lub płytę do googli i czytaj.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Przeczytałem instrukcję dokładnie ale nic nieznalazłem, wszechwiedząca magiczna kula Google też nie pomogła. Chyba dam sobie z tym spokój.

Dziękuję za pomoc.

A resetowałeś bios baterią wyjmij ją na 30 minut,komp odłączony od zasilania 230V,włóż baterię i ustaw bios i zapisz Save.

Resetowałem nie pomaga. Daję sobie z tym spokój (po pojawieniu komunikatu wystarczy nacisnąć F1 i wszystko jest OK, to tylko czasami mnie denerwuje).

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.