Mały problem z EasyRecovery - jak odzyskać utracone dane

hej! mam problem chcę odzyskać dane które mi zjadł komp i użyłam programu EasyRecowery, wszystko co chciałam zaznaczyłam a potem okazało się że nie chce mi komp ich odzyskać czy wiecie jak mogę odzyskać te pliki i czy ten program da radę a jak nie to czy są jakieś inne które dadzą radę dzięki za pomoc

Easy jest słaby.

Polecam PCI File Recovery, jest za free i nie ma ograniczeń wielkości danych do odzysku.

Z płatnych polecam Active@ Undelete

Oba testowałem, odzyskują sformatowane dane, z datą i pełną nazwą. Nie zapisuj odzyskanych danych na tej samej partycji! !!

Zawsze jeśli jest możliwość wybieraj zaawansowany skan (w Active@ jest “Advance scan”)

Reszte programów sobie podaruj, albo drogie, albo za słabe.

tu masz link do PCI FR

http://www.pcinspector.de/file_recovery/uk/download.htm

Złączono Posta : 04.04.2007 (Sro) 19:53

…aha jeszcze dobry jest DiskInternals Recovery - też płatny, są dwie wersje: do systemu plików FAT i oddzielnie do systemu NTFS. Testowałem i tez ładnie odzyskuje, tylko w wersji demo można zapisac tylko pliki o wielkości max 64 KB.

Pozdrawiam.

Jak coś to pytaj :slight_smile:

DiskInternals NTFS Recovery

i analogicznie: DiskInternals FAT Recovery

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Wersja demo pozbawiona jest funkcji zapisywania znalezionych danych. Można natomiast uzyskać podgląd plików, korzystając z przycisku View File.

Barnaba o którym mówisz programie bo napewno nie o tych o ktorych ja mówie :lol:

Pozdro 8)

Oczywiście piszę o tym, z którym problem ma Rosa85 , czyli o jednym z najlepszych programów do odzyskiwania danych jakim jest EasyRecovery.

Złączono Posta : 05.04.2007 (Czw) 9:06

Wątpie, tesotowałes inne?

Ja miałem doczynienia z większością. Active@, DiskInternals Recovery i PCI Eile Recovery, ta trójka się liczy. Są też inne dobre, ale drogie, i zajmują dużo miejsca. Search&Recover też dobry, “ujdzie w tłoku”.

Active@undelete chyba najlepszy.

35 MB trial EasyRecovery!! (śmiech na sali, co oni tam wrzucili, filmy instruktażowe?)l. Ja mam Active@ (2,5MB) i odzyskuje sforamtowane dane, w ogrginalnej postaci (orginalna nazwa, data usnięcia).

Można nim odzyskiwać dane ze wszystkich rodzajów nośników danych.

Potestuj na własnej skórze a potem mów co dobre :slight_smile:

Ja ostatnio straciłem dane wiec wiem co mówie.

Active@ mam wiele narzędzi, dostepny jest pakiet narzędzi na płycie boot, odpalaniej w RAMie…

Z free tylko PCI File Recovery!!

Złączono Posta : 05.04.2007 (Czw) 9:07

…choć szczerze to EasyRecovery nie testowałem, za duzo ściagania…

Złączono Posta : 05.04.2007 (Czw) 9:13

Wiem że “Ontrack” jest jednym z liderów w branzy, ale jak nie widac róznicy…to po co przepłacać.

Mi kolesie w Warszawie krzykneli za odzyskanie danych (po uszkodzeniu logicznym!) od 300zł-800zł. Ja u siebie w mieście odzyskałem za 50 zł wiekszość, bo nie miałem czasu na reszte, czasu nie było (salon Optimusa). Tak że wszystko zalezy od tego jak bardzo komus zalezy i jak bardzo jest naiwny.

Dzięki za podpowiedzi :slight_smile: ale mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie :

weszłam na ten link który polecił Hashi i tam jest do wyboru sporo wersji i teraz nie wiem którą mam wybrać. Czy HTTP czy FTP. Głównie zależy mi na odzyskaniu plików tekstowych więc jak możecie to wskażcie mi właściwą drogę bo nie wiem którą wybrać. Dzieki z góry :smiley:

to nie ma żadnego znaczenia, ftp itd to nazwy protokołów, z samym programem nie mają nic wspólnego - ściągaj z http

Ale który program?

Jeśli PCI File Recovery to:

http://www.pcinspector.de/file_recovery/uk/download.htm

i naciskasz Accept, potem pierwszy na górze “All Languages” i obojetnie czy ftp czy http (to sa rodzaje serwerów)

Pozdrawiam, jak coś to pytaj :slight_smile:

Złączono Posta : 05.04.2007 (Czw) 21:56

…a co do plików to tekstowe odzyskuje kazdy program do odzyskiwania (róznica polega na jakości, czyli czy odzyskuje np. pełna nazwe -orginalną). Także z tym nie bedzie problemu. Podstawe to pliki tekstowe i zdjecia (to odzyskuje chyba każdy) sprawdzałem na dyskietce (jeden plik tekstowy i jedno zdjęcie, odzykał - pliki zawsze należy trzymac w katalogach, to wniosek jaki wysunąlem z moich testów…hehe)

PCI odzyskuje:

ARJ AVI BMP CDR DOC DXF DBF XLS

EXE GIF HLP HTML HTM JPG LZH MID

MOV MP3 PDF PNG RTF TAR TIF WAV

ZIP

(masz na stonie głownej)

PS a! i na górze jak wejdziesz na strone wybierz język polski, będzie łatwej :slight_smile:

OK dzięki właśnie pobieram plik

zobaczymy czy coś znajdę :smiley:

jakby co to do zobaczenia :wink:

Po zainstalowaniu, program na poczatku przeszuka cały dysk (trwa to kilka sekund, naciskasz zielony “ptaszek”…hehe) w celu znalezienia wszystkich napedów i partycji (“Object”-> “Drive”->"Rescan Drivers"jeśli chcesz to potem powtórzyc manualnie i jesli nie wyświetli sielista dysków i napędów ale nie powinno sie tak stać).

Potem klikasz na -> “Tools” u góry w menu -> wybierasz naped “Drive-flopy, C…itd.” (na którym było to, co straciłaś) -> “Find lost data”,

Troche szukanie trwa (mi dyskietke przeszukiwał jakies 7min-ale znalazł 6 plików! !!

Gdy wyświetli się lista plików klikasz prawym “save to” i zapisujesz na INNEJ partycji niż były orginalnie pliki,

:slight_smile:

Złączono Posta : 05.04.2007 (Czw) 22:48

aha jeszcze jedno: jesli już zapisujesz odzykane pliki to rób to lepiej pojedyńczo, tzn nie zaznaczaj kilku plików na raz. Nie jestem tego pewny ale w którymś z tych programów, gdy zaznaczyłem kilka plików do odzyskania to nie zapisał ich najlepiej (były problemy z otwieraniem).

Tak że rób to po jednym pliku.

dobra ok

ale jak już odzyskałam te dane to są one zapisane w języku który ja na razie nie znam czyli kropki kwadraty itp jak to zamienić na polszczyznę :smiley:

Złączono Posta : 05.04.2007 (Czw) 23:14

A jeszcze jedno

gdzie są zapisywane wszystkie ikony jakie były na pulpicie w dysku C??

i jeszcze coś mi się przypomniało

ten plik na którym mi zależy był zapisany na dysku C w folderze WINDOWS (nie pytaj dlaczego) i tam było to jeszcze głębiej schowane a gdy komp mi padł to FACHOWIEC naprawiając go musiał wywalić całego WINDOWSA i wgrać go ponownie (robił tak z 2 razy z tego co wiem) już nie mam nadzieji że coś odzyskam

najwyżej pozbaw mnie złudzeń że coś do mnie wróci

będę miała spokojniejszy sen i mnustwo roboty do nadrobienia

pozdrawiam i czekam na jakiś cud :smiley:

aha, czyli plik był na dysku C…

i do tego został zainstalowany Windows, podstawowa zasada to nie napisywać plików, tu mogło do tego dojść, hmm…

Jeśli się ma szczescie to można odzyskać dane z tej samej partycji gdy sie zainstaluje Windows, ale najlepiej to wykręcic dysk (jeszcze przed instalacją i podłaczyć pod koncentrator). Tutaj nie wiem, z tego co piszesz to widocznie zostały nadpisane dane.

Złączono Posta : 05.04.2007 (Czw) 23:33

gdyby to był chociaż katalog: “Documnets and Setings”

A bardzo ważne te dane?

Złączono Posta : 05.04.2007 (Czw) 23:42

C:\Documents and Settings[nazwa użytkownika-twoja i w “All Users”]\Pulpit

akcja była taka że kiedyś padł mi komp i FACHOWIEC do którego noszę kompa w razie awarii sam wpisał mi te pliki do WINDOWSA a ja ich nie przeniosłam w jakieś bezpieczniejsze miejsce więc siedziały tam i chyba na dobre przepadły.

ważne są ale tylko dla mnie i dla mojego wydawcy bo to była dla jasności książka którą sama napisałam i jej część wysłałam do wydawnictwa i w razie jak się odezwą to nie mam ciągu dalszego … więc … w najgorszym razie będę musiała sobie przypomnieć 10 rozdziałów!! a mi się to nie uśmiecha

trudno jeszcze popróbuję

a co z tymi plikami z pulpitu?? możesz mi mniej więcej powiedzieć gdzie ich szukać (bo już sama nie wiem gdzie one mogą być)

ps mam niezłą nauczkę na przyszłość

pozdrawiam i dzięki za pomoc :smiley:

Mozna by jeszcze Active@ spróbowac z tymi danymi…

Złączono Posta : 05.04.2007 (Czw) 23:45

daj mail

Złączono Posta : 05.04.2007 (Czw) 23:53

albo gg, można jeszcze spróbować

gg10296701 ale teraz idę spać bo nie mam już sił się z nim męczyć pozdrawiam do zobaczenia na gg

Złączono Posta : 06.04.2007 (Pią) 0:00

trochę to ryzykowne ale już poszło

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif